Plebania mówi dość, chce wyjść ze Starej Wsi-Kolonii

wiadomosci Poszło o niecały kilometr drogi w Plebanii, części Starej Wsi-Kolonii. Druga część nosi nazwę Lipki. i Mieszkańcy Plebanii zdecydowali się na secesję. Złożyli wniosek o wyodrębnienie rejonu Plebania z sołectwa Stara Wieś-Kolonia.

Jolanta Chwałczyk

Opublikowano: 15 lipca 2020 10:51 | Aktualizacja: 15 lipca 2020 10:51

Na drodze

W poniedziałek, 6 lipca, w spotkaniu z burmistrzem wzięło udział około 30 osób. Odbyło się na drodze. Z jakim efektem?

- Żadnym, burmistrz powiedział, że drogi nie będzie, bo nie ma pieniędzy - mówi Kamil Stec, mieszkaniec Plebanii. - Wszystkie pieniądze z funduszy sołeckich i dofinansowania idą na Lipki. My mamy tu średniowiecze. Te wsie są podzielone od dawna, nasi dziadkowie pamiętają ten podział. Jesteśmy nawet w różnych parafiach. My należymy do parafii łęczyńskiej, oni do Ludwina. Zrobiono z nas jedną wieś, tymczasem to rozległy teren, nie trudno było przewidzieć, że może to rodzić konflikty.

(...)

POZOSTAŁO 81,5 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.