"O skutecznym rad sposobie" czyli pierwsza taka konferencja w Łęcznej

wiadomosci Pierwsza w Łęcznej Konferencja Naukowo-Metodyczna przyciągnęła tłumy nauczycieli. Jej temat: "Jak skutecznie kształcić współczesnych uczniów?" okazał się na tyle nośny, że chętnych do odkrycia sposobu na dotarcie z wiedzą do ucznia nie brakowało. Nie zabrakło też prelegentów z trzech lubelskich uczelni i nie tylko.

tubalecznej.pl

Opublikowano: 11 lutego 2020 13:31 | Aktualizacja: 11 lutego 2020 13:31

Bolączką współczesnej szkoły jest praca z uczniem, a konkretnie to, jak zainteresować go przekazywanymi treściami. Dzisiejszy uczeń żyje w świecie multimediów i nie wyobraża sobie, aby mogło być inaczej, także w szkole. Wykładowcy mówili więc, jakie kompetencje warto rozwijać u uczniów, by mieli z nich korzyść w przyszłości, a także o budowaniu pozytywnej atmosfery w klasie jako niezbędnym elemencie efektywnego kształcenia.

  Ciekawym uzupełnieniem były doświadczenia szkoły pracującej metodą Marii Montessori. Zaprezentowano też innowacje, takie jak "Kwadrans filozoficznych dociekań". Nauczyciele mogli też poćwiczyć swoje kompetencje cyfrowe, uczestnicząc w quizie internetowym. 

Patronat nad wydarzeniem objęło Kuratorium Oświaty, Politechnika Lubelska, Starostwo Powiatowe w Łęcznej i Gmina Łęczna, partnerem wydarzenia został Lubelski Węgiel "Bogdanka" S.A.

(...)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Marzena Olędzka

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.