Łęczyńska synagoga odżyje?

wiadomosci Synagoga i organistówka to dwie perły w centrum Łęcznej. Jednocześnie, po rewitalizacji Starej Łęcznej, mogą okazać się dwoma najbardziej zaniedbanymi zabytkami. Nie należą do gminy. Wpisują się jednak w jej wizerunek, a także plany.

tubalecznej.pl

Opublikowano: 2 stycznia 2020 16:58 | Aktualizacja: 2 stycznia 2020 16:58

Od ostatniego naszego tekstu na ten temat odbyły się spotkania z właścicielami obu obiektów. W tym z właścicielami synagogi po raz pierwszy od roku 2015. 

Co dalej z bożnicą? 

W grudniu do Łęcznej przyjechał Piotr Puchta, nowy dyrektor Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Warszawie, do której należy łęczyńska synagoga. Jak zapowiadała "Wspólnota" spotkanie miało dotyczyć wspólnych działań, prowadzących do zachowania budynku synagogi w należytym stanie i jego użytkowania zgodnie z potrzebami mieszkańców Łęcznej.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.