Dostali po 25 lat za brutalne zabójstwo w Ciechankach!

wiadomosci Jest wyrok w głośnej sprawie zabójstwa Mariusza Śliwińskiego. Marta K. i Dariusz M. zostali uznani za winnych tego, że w kwietniu 2017 roku zabili w Ciechankach 35-letniego mieszkańca gminy Milejów i zostali skazani na 25 lat pozbawienia wolności.

tubalecznej.pl

Opublikowano: 27 listopada 2019 16:11 | Aktualizacja: 27 listopada 2019 16:11

Wyrok zapadł w środę, 27 listopada, w Sądzie Okręgowym w Lublinie. 32-letnia Marta K. i jej były partner 48-letni Dariusz M. byli oskarżeni o to, że w nocy z 12 na 13 kwietnia 2017 roku w Ciechankach zabili 35-letniego Mariusza Śliwińskiego w lesie obok miejscowego placu buraczanego. 

Sąd ustalił, że Marta K. zwabiła na umówione miejsce Śliwińskiego, gdzie czekał na niego jej partner. Mieszkaniec gminy Milejów otrzymał od Dariusza M. kilka uderzeń metalową pałką teleskopową oraz został dźgnięty nożem w klatkę piersiową. Kobieta odbezpieczyła i podała Dariuszowi M. pistolet pneumatyczny, z którego ten kilkakrotnie oddał strzał z przyłożenia w okolice obu skroni pokrzywdzonego, przy użyciu śrutu stalowego. Następnie Marta K. i Dariusz M. przewieźli Mariusza Śliwińskiego samochodem do Łęcznej, gdzie Dariusz M. wrzucił jego ciało do Wieprza.

Para nie przyznała się do zarzuconych im czynów.

Sąd nie dał jednak wiary wyjaśnieniom oskarżonych. Sędzia Piotr Łaguna przychylił się do wniosku prokuratora i skazał ich na kary 25 lat pozbawienia wolności. Marta K. i Dariusz M. zostali pozbawieni praw publicznych na dziesięć lat. Mają też zapłacić rodzicom Mariusza Śliwińskiego po 20 tys. zł oraz po 15 tys. zł siostrze zamordowanego w formie zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku 3 grudnia w Twoim punkcie sprzedaży!

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.