Brak porozumienia w sprawie przejęcia biblioteki. Zgrzyty na linii burmistrz - starosta

wiadomosci Waży się przyszłość Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej. Trwają niełatwe rozmowy burmistrza ze starostą na temat ewentualnej fuzji. - Czekamy na jasne stanowisko ze strony miasta - mówił na ostatniej sesji wicestarosta Michał Pelczarski.

tubalecznej.pl

Opublikowano: 28 grudnia 2019 17:28 | Aktualizacja: 28 grudnia 2019 17:28

Powiatowa biblioteka przestanie istnieć i będzie stanowiła jedną placówkę z miejską książnicą, a wszystkie jej zbiory, komputery i meble przejmie miasto, a powiat będzie dotował w części działalność tej nowej biblioteki – na taki scenariusz planowanej fuzji zgodzili się radni miejscy i powiatowi w uchwałach intencyjnych podjętych w czerwcu br.

Zgodnie z przepisami organizator ma obowiązek podania do publicznej wiadomości informacji o zamiarze połączenia instytucji kultury wraz z uzasadnieniem na sześć miesięcy przed dniem wydania aktu o połączeniu biblioteki. Ten czas minie pod koniec grudnia.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig, fot. www.powiatleczynski.pl

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.