Znowu strzeliły osiem goli. Piłkarki Górnika rozgromiły AZS UJ Kraków

Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna/facebook.com

Znowu strzeliły osiem goli. Piłkarki Górnika rozgromiły AZS UJ Kraków - Zdjęcie główne

Ewelina Kamczyk (na zdj.) strzeliła w sobotę hat-tricka | foto GKS Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Wysoką formę strzelecką utrzymują piłkarki Górnika. Po rozbiciu 8:0 Rolnika Głogówek, tym razem mistrzynie Polski zaaplikowały osiem bramek znacznie wyżej notowanym rywalkom - podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza wygrały 8:1 z AZS-em UJ Kraków.

W poprzedniej kolejce, otwierającej rundę wiosenną w piłkarskiej Ekstralidze, Górnik pokonał na swoim boisku 8:0 Rolnika Głogówek. W sobotę poprzeczka była zawieszona znacznie wyżej, bo tym razem zielono-czarne nie mierzyły się z ekipą ze strefy spadkowej, a z górnej części tabeli. Do tego grały na wyjeździe. Dodatkowo musiały sobie radzić bez Oliwii Rapackiej, która we wspomnianym starciu z Rolnikiem doznała poważnej kontuzji kolana - zerwała więzadło krzyżowe.

Mistrzyniom Polski w niczym to jednak nie przeszkodziło. Już w 4 minucie było 1:0 dla łęcznianek, bo na listę strzelczyń wpisała się Ewelina Kamczyk. Siedem minut później było już 3:0. Gole dla "Górniczek" strzeliły Roksana Ratajczyk i Nikola Karczewska. Na kolejne bramki trzeba było poczekać do drugiej połowy.

Niedługo po zmianie stron na 4:0 podwyższyła Patricia Hmirova. Co prawda w 57 minucie po trafieniu samobójczym Kingi Niedbały krakowianki zanotowały honorową bramkę, ale w końcówce zielono-czarne dołożyły do swojego dorobku jeszcze cztery gole. Na listę strzelczyń wpisały się Kamczyk - dwukrotnie oraz Karczewska i Hmirova.

Dla łęcznianek była to piąta ligowa wygrana z rzędu. Po 13. meczach mają 27 punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli Ekstraligi. W następnej serii gier, w niedzielę 21 marca, podejmą na swoim boisku lidera - Czarnych Sosnowiec. Początek meczu o godz. 11. Zanim dojdzie do tego spotkania, mistrzynie Polski zagrają w środę 17 marca w Pucharze Polski ze Stomilankami II Olsztyn. Pierwszy gwizdek o godz. 12.30.

AZS UJ Kraków – GKS Górnik Łęczna 1:8 (0:3)
Bramki: Niedbała 57’ (s) – Kamczyk 4’, 71’, 80’, Ratajczyk 9’, Karczewska 11’, 90+’, Hmirova 53’, 76’.
AZS UJ: Klabis – Zapała (67’ Malinowska), Wilk, Smaza, Bartosiewicz (72’ Sitarz), Daleszczyk (14’ Maronde), Wróbel (76’ Bryzek), Nieciąg, Wójcik, Gec, Maziarz (57’ Solawa).
GKS Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Zając (46’ Niedbała), Siwińska (81’ Kaczor), Grec (76’ Zawadzka), Hmirova, Zdunek, Kamczyk, Karczewska, Ratajczyk (76’ Lefeld).
Żółte kartki: Zapała 48’, Smaza 62’, Klabis 70’ – Kamczyk 23’.
Sędziowała: Michalina Diakow.