Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/facebook.com

Wysoka wygrana w ostatnim meczu na swoim stadionie. Górnik Łęczna pokonał Zagłębie Sosnowiec - Zdjęcie główne

Paweł Sasin zdobył w tym sezonie dwie bramki. Wcześniej trafił na inaugurację z GKS-em Bełchatów | foto Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Twierdza Łęczna nadal niezdobyta. Górnik odniósł w niedzielę kolejne zwycięstwo na swoim terenie - zielono-czarni pokonali 4:1 Zagłębie Sosnowiec po dwóch golach Serhija Krykuna oraz trafieniach Pawła Sasina i Pawła Wojciechowskiego.

Podopieczni trenera Kamila Kieresia byli faworytami niedzielnego spotkania, rozgrywanego w Łęcznej w ramach 16. kolejki Fortuna 1. Ligi. I ze swojej roli wywiązali się wzorowo.

Na pierwszego gola trzeba było czekać do 36 minuty gry. Wynik otworzył pomocnik Serhij Krykun, który z bliskiej odległości skutecznie dobił uderzenie Bartłomieja Kalinkowskiego. Niedługo po zmianie stron na 2:0 podwyższył Paweł Sasin, który wpadł z piłką w pole karne i oddał precyzyjny, skuteczny strzał.

Za chwilę było już po meczu, bo po raz drugi na listę strzelców wpisał się Krykun. Ukrainiec trafił do siatki Zagłębia po podaniu od Bartłomieja Kukułowicza. Nie minęły dwie minuty, a gospodarze jeszcze powiększyli rozmiary swojego zwycięstwa. Czwartego gola strzelił Paweł Wojciechowski, który wykorzystał dośrodkowanie Kukułowicza i wpakował piłkę do bramki sosnowiczan.

Goście zdobyli bramkę honorową w 75 minucie spotkania. Rzut karny wykorzystał wówczas Goncalo Gregorio, chwilę wcześniej rywala w szesnastce faulował Paweł Baranowski.

Mecz zakończył się wynikiem 4:1. To dziewiąta wygrana Górnika w sezonie 2020/2021, w tym ósma w Łęcznej. Po raz pierwszy w tej kampanii ekipa Kamila Kieresia strzeliła rywalom cztery gole. Po 16. meczach zielono-czarni mają na koncie 31 punktów. W ostatnim spotkaniu ligowym w tym roku, w najbliższą sobotę (12 grudnia), łęcznianie zagrają na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. Początek zawodów o godz. 12.

Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:0)
Bramki: Krykun 36', 67', Sasin 58', Wojciechowski 69' - Gregório 75' (k).
Górnik: Gostomski - Sasin, Baranowski, Midzierski, Leandro (90' Rozmus) – Cierpka, Tymosiak, Kalinkowski (90' Stasiak), Kukułowicz (90' Turek) Krykun – Wojciechowski (82' Banaszak).
Zagłebie: Chorążka – Beneta (46' Pawłowski), Radkowski, Grudziński, Gojny, Ryndak, Korzeniecki (90' Kieca), Maia (86' Sangowski), Małecki (86' Szwed), Nowak (46' Pawłowski), Gregorio.
Żółte kartki: Baranowski, Kukułowicz - Maia.
Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).