Pogoń Siedlce pokonana. Górnik z pierwszą wygraną w 2021 roku

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/facebook.com

Pogoń Siedlce pokonana. Górnik z pierwszą wygraną w 2021 roku - Zdjęcie główne

foto Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Jest premierowe zwycięstwo "Górników" w 2021 roku. Łęcznianie pokonali w sobotę w Lubartowie Pogoń Siedlce 3:0.

W pierwszym meczu w br., również rozgrywanym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie, zielono-czarni przegrali 1:2 w meczu z drugoligową Stalą Rzeszów. W sobotę przygotowujący się do rundy wiosennej w Fortuna 1. Lidze podopieczni trenera Kamila Kieresia zmierzyli się z innym drugoligowcem - Pogonią Siedlce.

Mierzący w awans do PKO Ekstraklasy "Górnicy" wygrali 3:0, a bramki dla ekipy z Łęcznej zdobywali Bartosz Śpiączka, Kamil Pajnowski i Bartłomiej Kukułowicz.

Następny mecz kontrolny za tydzień, 30 stycznia (sobota). O godz. 11.30 początek spotkania z trzecioligową Chełmianką Chełm. Zawody zostaną rozegrane w Łęcznej.

Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 3:0 (2:0)

Bramki: Śpiączka 3', Pajnowski 33', Kukułowicz 61'.

Górnik Łęczna: (I połowa) Gostomski - Orłowski, Pajnowski, Midzierski, Leândro - Goliński, Kalinkowski, Cierpka, Stasiak - Wojciechowski, Śpiączka. (II połowa) Kostrzewski, Orłowski, Baranowski, Pajnowski (55' Turek), Rozmus - Kukułowicz, Cierpka, Stromecki, Kalinkowski (74' Tkacz), Banaszak - Jagiełło.

Pogoń Siedlce: Klebaniuk (46' Posiadała) - Očenáš (46' Nojszewski), Pierzchała (46' Repka), Bernal, Olszewski (62' Jopek) - Baidoo (46' Kozłowski II), Piotrowski (46' Brodziński), Marciniec (46' Sewerzyński), Rymek (46' Kołodziej), Więdłocha (46' Wróblewski) - Przybecki (46' zawodnik testowany).

Żółte kartki: Śpiączka - Brodziński.

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).