Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna

Piłkarskiego cudu w nie było. "Górniczki" zostały rozbite przez Paris Saint-Germain - Zdjęcie główne

Łęcznianki przegrały w Paryżu 1:6, żegnając się w ten sposób z elitarną Ligą Mistrzów | foto GKS Górnik Łęczna

Sport Po porażce 0:2 na własnym terenie w pierwszym meczu 1/16 Ligi Mistrzów, piłkarki GKS-u jechały do Paryża powalczyć o honor. Faworyzowane PSG wygrało wysoko z łęczniankami, a jedynego gola dla zielono-czarnych w tym dwumeczu strzeliła Ewelina Kamczyk.

Podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza pierwszym spotkaniu z PSG pozostawiły po sobie stosunkowo dobre wrażenie. "Górniczki" dały sobie wbić dwa gole, ale same też starały się odgryzać jednej z najlepszych kobiecych drużyn Starego Kontynentu, były nawet bliskie zdobycia bramki. Niemniej, przegrana 0:2 w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Mistrzów, w dodatku w Łęcznej, powodowała, że szanse na awans zielono-czarnych były minimalne.

Do przerwy w środowym rewanżu było już 0:4. W 21 minucie wynik spotkania otworzyła Dunka Nadia Nadim, chwilę później paryżanki prowadziły już różnicą dwóch goli, a na listę strzelczyń wpisała się Kanadyjka Jordyn Huitema. Dwa gole jeszcze w pierwszej połowie do dorobku PSG dołożyły kapitan zespołu Hiszpanka Irene Paredes oraz Francuzka Marie-Antoinette Katoto.

W 51 minucie zrobiło się 5:0, bo Annę Palińską pokonała Kadidiatou Diani z Francji. W końcu udało się też skutecznie odpowiedzieć łęczniankom i trzeba przyznać, że choć zdobyły w tym spotkaniu, a w zasadzie w dwumeczu, jedną bramkę, to była ona wyjątkowej urody. Trafienie bezpośrednio z rzutu wolnego zaliczyła bowiem Ewelina Kamczyk. W samej końcówce wynik na 6:1 dla PSG ustaliła jeszcze Paredes. Cały mecz w barwach PSG rozegrała Polka Paulina Dudek.

Tym samym zakończyła się debiutancka przygoda Górnika w elitarnej Lidze Mistrzów. Jednocześnie był to też ostatni mecz dla GKS-u w 2020 roku.

Paris Saint-Germain – GKS Górnik Łęczna 6:1 (4:0)
Bramki: Nadim 21', Huitema 24', Paredes 31', 89', Katoto 43', Diani 51' - Kamczyk 62'.
PSG: Voll – Simon, Paredes, Dudek, Lawrence (57' Le Guilly), Geyoro, Däbritz (57' Fazer), Diani (70' Bachmann), Nadim (70' Hurtre), Katoto (57' Bruun), Huitema.
GKS Górnik: Palińska - Dyguś, Górnicka, Guściora, Zając, Siwińska (46' Ratajczyk), Grec, Hmirova (76' Rapacka), Zdunek, Kamczyk, Karczewska.
Żółte kartki: Ratajczyk.
Sędziowała: Jelena Pejković (Chorwacja).