Pierwsza porażka Górnika. Łęcznianie przegrali w Niecieczy z Bruk-Bet Termalicą

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/facebook.com

Pierwsza porażka Górnika. Łęcznianie przegrali w Niecieczy z Bruk-Bet Termalicą - Zdjęcie główne

Przemysław Banaszak wpisał się w sobotę na listę strzelców, ale jego trafienie nie dało punktów Górnikowi | foto Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Bruk-Bet Termalica Nieciecza zbyt mocny dla zielono-czarnych. Piłkarze Górnika przegrali w hicie 11. kolejki Fortuna 1. Ligi w delegacji w Małopolsce. Łęcznianie po raz pierwszy w sezonie musieli uznać wyższość rywala.

Przez osiem spotkań ligowych bieżącego sezonu Fortuna 1. Ligi podopieczni trenera Kamila Kieresia byli niepokonani. To zmieniło się w sobotę. Zielono-czarni ulegli na wyjeździe Bruk-Bet Termalice Nieciecza 1:2.

Od 33 minuty meczu zielono-czarni grali w przewadze, bo z boiska wyleciał Jonathan de Amo za faul taktyczny na Pawle Wojciechowskim. Wynik spotkania otworzył jednak piłkarz Bruk-Bet Termalici - w 51 minucie trafił Roman Gergel, który na raty pokonał Macieja Gostomskiego. Goście odpowiedzieli dokładnie 20 minut później, a na listę strzelców wpisał się Przemysław Banaszak. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko napastnik wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem ekipy z Niecieczy. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 86 minucie Martin Zeman uderzył mocno po indywidualnej akcji, a jeszcze po drodze piłka odbiła się od defensora Górnika i wpadła do siatki zaskoczonego Gostomskiego.

Rezultat nie uległ już zmianie, wobec czego "Górnicy" wracają z Małopolski na tarczy. To ich pierwsza porażka w sezonie. Na koncie po dziewięciu meczach mają 20 punktów i zajmują miejsce w ścisłej czołówce Fortuna 1. Ligi. Po zwycięstwie nad Górnikiem Bruk-Bet Termalica awansował na pozycję lidera - po dziesięciu spotkaniach ma 27 oczek.

Leandro i spółka następny mecz rozegrają w najbliższą środę, 11 listopada. Górnik podejmie wtedy na własnym boisku, w ramach zaległego meczu 7. kolejki sezonu, GKS 1962 Jastrzębie. Początek meczu o godz. 17.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)
Bramki: Gergel 51', Zeman 86' - Banaszak 71'.
Bruk-Bet: Loska – Grabowski, Gergel, Stefanik, Śpiewak (46' Hubinek), Radwański (77' Zeman), Grzybek, Żyra, Wlazło, Perez, Putiwcew.
Górnik: Gostomski – Midzierski, Leandro, Sasin, Stromecki (55' Tymosiak), Śpiączka, Krykun (66' Banaszak), Goliński (57' Stasiak), Baranowski, Cierpka (55' Kalinkowski), Wojciechowski (55' Struski).
Żółte kartki: Grabowski, Śpiewak, Wlazło - Śpiączka, Struski, Tymosiak, Banaszak, Kalinkowski.
Czerwona kartka: De Amo 33' (za faul).
Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).