Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna/facebook.com

Ostatni sprawdzian z bardzo dobrą oceną. Piłkarki Górnika strzeliły łodziankom pięć goli - Zdjęcie główne

"Górniczki" mają za sobą serię udanych sparingów. Teraz czas na ligę | foto GKS Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Wynikiem 5:0 na korzyść piłkarek Górnika Łęczna zakończył się ich sparing z TME UKS SMS Łódź. 7 marca startuje Ekstraliga.

W sobotę w Łodzi "Górniczki" zmierzyły się z TME UKS SMS, wiceliderem tabeli Ekstraligi na półmetku rozgrywek. Na boisku dominowały jednak przyjezdne.

Łęcznianki po dziesięciu minutach i dwóch trafieniach Emilii Zdunek prowadziły już 2:0. Jeszcze przed przerwą trzecią bramkę zdobyła Patricia Hmirova, a zaraz po zmianie stron było 4:0 za sprawą trafienia Roksany Ratajczyk. W ostatniej minucie wynik na 5:0 ustaliła Oliwia Rapacka.

Pierwszy mecz w Ekstralidze już 7 marca (sobota). Zielono-czarne zagrają u siebie z przedostatnim w tabeli Rolnikiem Biedrzychowice. Początek o godz. 13.

TME UKS SMS Łódź – GKS Górnik Łęczna 0:5 (0:3)

Bramki: Zdunek 2’, 10’, Hmirova 41’, Ratajczyk 49’, Rapacka 90′.

GKS: Palińska (46’ Zielińska (67’ Paturaj)) – Dyguś, Górnicka, Zawadzka, Zając, Siwińska (59’ Kaczor), Grec (67’ Lefeld), Hmirova (46’ Głąb), Zdunek, Kamczyk (46’ Rapacka), Ratajczyk (67’ Osińska).