Odpadli z Pucharu Polski. Górnik przegrał w Gdyni z Arką

Autor: | Zdjęcie: Archiwum/Górnik Łęczna

Odpadli z Pucharu Polski. Górnik przegrał w Gdyni z Arką - Zdjęcie główne

foto Archiwum/Górnik Łęczna

Sport Na 1/8 finału zakończyli tegoroczną przygodę z Fortuna Pucharem Polski zielono-czarni. Piłkarze pierwszoligowego Górnika we wtorek ulegli Arce - łęcznianie przegrali w Gdyni 1:2. Gola dla gości strzelił Bartosz Śpiączka.

Losowianie skojarzyło w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski Górnik z innym przedstawicielem Fortuna 1. Ligi - Arką.

Na grząskim boisku w Gdyni od początku lepiej czuli się gospodarze. Szansy na sukces upatrywali przede wszystkim w strzałach z dystansu. W 19 minucie uderzeniem ze znacznej odległości zaskoczyć Macieja Gostomskiego próbował Luis Valcarce, ale bramkarz Górnika był na posterunku. Chwilę później "Arkowcy" dopięli swego za sprawą Adama Deji, który oddał skuteczny i mocny strzał zza pola karnego, a futbolówka skozłowała tuż przed próbującym interweniować golkiperem zielono-czarnych.

W 29 minucie odpowiedzieć próbowali goście. Po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony od Arona Stasiaka głową uderzał Bartosz Śpiączka. Piłka o centymetry minęła słupek bramki gdynian. Napastnik Górnika zdołał pokonać bramkarza rywali jeszcze przed przerwą - dopadł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i z kilkunastu metrów huknął do siatki Arki.

Tymczasem przed zmianą stron Deja dwukrotnie testował umiejętności Gostomskiego strzałami z dystansu, jednak w obu przypadkach bramkarz Górnika dobrze wywiązał się ze swoich obowiązków.

W drugiej połowie więcej klarownych okazji do wyjścia na prowadzenie mieli gospodarze. Brakowało im skuteczności w większości akcji, aż do 85 minuty. Po długim wyrzucie z autu piłka trafiła w pole karne łęcznian, gdzie dobrą pozycję do strzału wypracował sobie Michał Marcjanik. Zawodnik Arki popisał się kapitalnym wolejem, trafiając w samo okienko bramki zielono-czarnych.

Wynik nie uległ już zmianie. W efekcie "Górnicy" znad morza wracają na tarczy. Do 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski awansowała Arka, która w walce o półfinał zmierzy się z pierwszoligową Puszczą Niepołomice.

Arka Gdynia – Górnik Łęczna 2:1 (1:1)
Bramki: Deja 20', Marcjanik 85' – Śpiączka 41'.
Arka: Krzepisz – Danch, Marcjanik, Kasperkiewicz – Mazek (71' Łabojko), Sasin, Deja, Aleman (60' Da Silva), Valcarce – Rosołek, Żebrowski.
Górnik: Gostomski – Leandro, Baranowski, Midzierski, Orłowski (88' Kukułowicz) – Goliński (88' Mak), Cierpka, Kalinkowski (90' Stromecki), Stasiak – Wojciechowski (76' Krykun), Śpiączka (88' Banaszak).
Żółte kartki: Aleman, Valcare – Stasiak.
Sędziował: Łukasz Kuźma.