Górnik wrócił na zwycięską ścieżkę. Zielono-czarni pewnie pokonali Chrobrego

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/facebook.com

Górnik wrócił na zwycięską ścieżkę. Zielono-czarni pewnie pokonali Chrobrego - Zdjęcie główne

Dla podopiecznych trenera Kamila Kieresia było to już 13. zwycięstwo w bieżącym sezonie | foto Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Łęcznianie wygrali w Wielki Czwartek z Chrobrym Głogów 3:0, czym zrehabilitowali się za porażki z dwóch poprzednich kolejek Fortuna 1. Ligi.

Przystępując do rywalizacji z ekipą z Głogowa zielono-czarni mieli za sobą porażkę 0:1 u siebie z Koroną Kielce i wyjazdową przegraną 0:3 z Radomiakiem Radom.

Goli w pierwszej połowie nie było, a najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli gości. Strzał głową jednego z zawodników Chrobrego obronił jednak Maciej Gostomski. Zdecydowanie ciekawiej było po przerwie. W 61 minucie na 1:0 trafił Bartosz Śpiączka, który pokonał bramkarza gości strzałem głową po dośrodkowaniu z prawej flanki.

Drugą bramkę "Górnicy" dołożyli w końcówce, gdy Michał Goliński strzałem z odległości kilku metrów wykończył akcję gospodarzy. W doliczonym czasie gry Bartłomiej Kukułowicz ustalił wynik na 3:0, popisując się precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki z pola karnego. Po jego strzale sędzia zakończył spotkanie.

Po 23. meczach Górnik ma na koncie 44 punkty i jest wiceliderem, tracąc do Bruk-Bet Termalici Nieciecza trzy oczka. W kolejnym meczu, 10 kwietnia (sobota), zielono-czarni zagrają na wyjeździe z GKS-em 1962 Jastrzębie. Start o godz. 16.

Górnik Łęczna – Chrobry Głogów 3:0 (0:0)
Bramki: Śpiączka 61', Goliński 84', Kukułowicz 90'.
Górnik: Gostomski – Leandro, Pajnowski, Midzierski, Orłowski, Krykun (90' Mak), Stromecki, Cierpka, Kalinkowski (84' Banaszak), Goliński (90' Kukułowicz), Śpiączka (81' Wojciechowski).
Chrobry: Leszczyński – Ilków-Gołąb, Michalec, Stolc, Oleksy, Kolenc (64' Cywka), Mandrysz (82' Kowalczyk), Dziąbek (75' Piła), Machaj (64' Bryła), Banaszewski, Lebedyński.
Żółta kartka: Michalec.
Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).