Górnik rozbity w Radomiu. Łęcznianie wyraźnie przegrali z Radomiakiem

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/facebook.com

Górnik rozbity w Radomiu. Łęcznianie wyraźnie przegrali z Radomiakiem - Zdjęcie główne

Łęcznianie ostatnio przegrali 0:1 z Koroną Kielce. W sobotę ulegli 0:3 Radomiakowi | foto Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Druga porażka z rzędu zielono-czarnych. Piłkarze pierwszoligowego Górnika przegrali w sobotę w Radomiu 0:3.

Sobotni mecz zapowiadał się niezywkle ciekawie, bo było to starcie dwóch drużyn z czołówki Fortuna 1. Ligi. Pierwszy mecz tych zespołów w bieżącym sezonie, w Łęcznej, zakończył się wygraną 2:1 gospodarzy, a bramki dla Górnika zdobywali wówczas Paweł Wojciechowski i Bartosz Śpiączka.

Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 29 minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Karol Angielski, trafiając z kilkunastu metrów przy słupku bramki Macieja Gostomskiego. Jeszcze przed przerwą zielono-czarni mieli szansę na wyrównanie, ale ze strzałem Tomasza Midzierskiego poradził sobie golkiper Radomiaka. Co ciekawe, Kamil Kiereś w 42 minucie zdjął z boiska Michała Maka, a w jego miejsce wpuścił Aleksandra Jagiełło.

Na 2:0 radomianie podwyższyli zaraz po zmianie stron. Miłosz Kozak wyłożył piłkę Angielskiemu, a ten uderzył na bramkę zielono-czarnych. Piłka po drodze trafiła w Mateusza Radeckiego, po czym wpadła do siatki gości.

Dziewięć minut później było już po meczu. Trzecią bramkę dla Radomiaka zdobył Damian Gąska, który wykorzystał podanie od Dawida Abramowicza.

Po stracie trzeciej bramki Kamil Kiereś od razu zdecydował się na trzy zmiany: z boiska zeszli Bartłomiej Kalinkowski, Bartłomiej Kukułowicz i Paweł Wojciechowski, a ich miejsce zajęli Przemysław Banaszak, Adrian Cierpka i Michał Goliński.

Nie wpłynęło to jednak na wynik spotkania, choć blisko honorowego gola był Cierpka, który trafił w słupek. Górnik przegrał w sobotę w Radomiu 0:3.

Po 21. meczach Górnik ma w dorobku 41 punktów. W następnej kolejce, w najbliższy czwartek (1 kwietnia), zielono-czarni podejmą na własnym terenie Chrobrego Głogów. Początek o godz. 17.

Radomiak Radom - Górnik Łęczna 3:0 (1:0)
Bramki: Angielski 29', Radecki 47', Gąska 56'.
Radomiak: Kochalski – Jakubik, Raphael, Cichocki, Abramowicz (89' Bogusz), Radecki, Karwot, Leandro (84' Banasiak), Gąska (78' Sokół), Kozak (78' Mikita), Angielski (84' Sirk).
Górnik: Gostomski – Leandro, Midzierski (59' Pajnowski), Baranowski, Orłowski, Mak (42' Jagiełło), Kalinkowski (57' Banaszak), Stromecki, Kukułowicz (57' Goliński), Wojciechowski (57' Cierpka), Śpiączka.
Żółte kartki: Radecki, Leandro, Angielski - Orłowski, Baranowski, Stromecki.
Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).