Górnik Łęczna zremisował z Puszczą Niepołomice

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/Archiwum

Górnik Łęczna zremisował z Puszczą Niepołomice - Zdjęcie główne

Górnik po 25. meczach ma 46 punktów i jest wiceliderem tabeli Fortuna 1. Ligi | foto Górnik Łęczna/Archiwum

Sport Piłkarze rywalizującego w Fortuna 1. Lidze Górnika nie potrafili w sobotę na własnym boisku pokonać bramkarza Puszczy Niepołomice. Sami jednak też gola nie stracili.

Faworytem sobotniego spotkania na stadionie przy Al. Jana Pawła II w Łęcznej byli gospodarze, czyli wicelider Fortuna 1. Ligi. Podopieczni trenera Kamila Kieresia ostatnio zremisowali 1:1 w Jastrzębiu-Zdroju, a wcześniej ograli 3:0 na własnym boisku Chrobrego Głogów.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji, bo żaden z zespołów nie potrafił zagrozić bramce rywala. Po przerwie... nie było lepiej. Strzały oddawał Bartosz Śpiączka, jednak napastnik Górnika albo pudłował, albo bramkarz Puszczy łatwo radził sobie z tymi próbami. Skończyło się na 0:0 po nudnym widowisku.

To siódmy remis zielono-czarnych w tym sezonie, a trzeci w Łęcznej. Górnik po 25. meczach ma 46 punktów i jest wiceliderem tabeli Fortuna 1. Ligi. W najbliższy piątek, 23 kiwetnia, łęcznianie zagrają na wyjeździe z Widzewem Łódź.

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 0:0
Górnik: Gostomski – Matei, Baranowski, Pajnowski, Leandro, Goliński (83' Kukułowicz), Stromecki, Cierpka, Kalinkowski (75' Banaszak), Mak (66' Krykun), Śpiączka.
Puszcza: Kobylak – Pięczek (71' Mikołajczyk), Czarny, Hladik, Górski, Wyjadłowski, Serafin, Stefanik (75' Stępień), Rakoczy, Knap, Kobusiński.
Żółte kartki: Cierpka – Rakoczy.
Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).