Górnik Łęczna walczył do końca. Zielono-czarni pokonali Miedź Legnica

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/facebook.com

Górnik Łęczna walczył do końca. Zielono-czarni pokonali Miedź Legnica - Zdjęcie główne

Paweł Baranowski strzelił w niedzielę swojego trzeciego gola w barwach Górnika | foto Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Po raz kolejny piłkarze Górnika pokazali charakter. Tym razem walcząc do ostatnich sekund meczu o wygraną. Łęcznianie pokonali w niedzielę na swoim boisku Miedź Legnica 1:0 po trafieniu Pawła Baranowskiego z czwartej minuty doliczonego czasu gry.

Zielono-czarni nie zwalniają tempa. W niedzielę odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie Fortuna 1. Ligi. Podopieczni trenera Kamila Kieresia wygrali w Łęcznej z Miedzią 1:0. Gola na wagę trzech punktów w meczu drużyn z czołówki tabeli, strzelił Paweł Baranowski. Środkowy obrońca Górnika w 94. minucie spotkania w zamieszaniu pod bramką ekipy z Dolnego Śląska wpakował piłkę do siatki przyjezdnych. Po tej akcji arbiter zagwizdał po raz ostatni w tym meczu.

Na swoim koncie Sasin i spółka mają sześć zwycięstw i dwa remisy, dotychczas nie przegrali. Obok ŁKS-u Łódź są jedyną drużyną bez porażki w tym sezonie na zapleczu PKO Ekstraklasy. Po ośmiu rozegranych meczach "Górnicy" mają na koncie 20 punktów i do liderującego ŁKS-u tracą dwa oczka.

W następnym ligowym meczu, 30 października (piątek), zielono-czarni zagrają na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

Górnik Łęczna – Miedź Legnica 1:0 (0:0)
Bramka: Baranowski 90'+4.
Górnik: Gostomski – Leandro, Midzierski, Baranowski, Sasin – Stromecki, Cierpka (59' Tymosiak), Stasiak (70' Banaszak), Sturski (79' Kukułowicz), Wojciechowski (59' Kalinkowski) – Śpiączka.
Miedź: Hewelt – Biernat, Matuszek, Bartkowiak (46' Tupaj), Pinillos, Zapolnik (79' Lehaire), Tront, Panka, Roman (83' Drzazga), Zieliński, Mijusković.
Żółte kartki: Cierpka – Bartkowiak, Mijusković, Zapolnik.
Sędziował: Łukasz Kuźma.