Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/Archiwum

Górnik Łęczna w barażach o ekstraklasę! Zielono-czarni pokonali Sandecję Nowy Sącz - Zdjęcie główne

Mało kto się spodziewał przed sezonem, że beniaminek z Łęcznej, będzie bił się o awans do PKO Ekstraklasy | foto Górnik Łęczna/Archiwum

Sport Mają to! Piłkarze Górnika występujący w Fortuna 1. Lidze wygrali w niedzielę z Sandecją 3:0 na własnym boisku i zapewnili sobie miejsce w barażach o PKO Ekstraklasę.

Teraz do szczęścia, czyli utrzymania szósteg miejsca w tabeli gwarantującego udział w barażach o PKO Ekstraklasę, Górnikowi wystarczył remis. Albo nawet porażka, przy założeniu, że swojego meczu nie wygra siódma w zestawieniu Miedź Legnica. Zielono-czarni oczywiście nie chcieli pozostawiać tak ważnej sprawy w rękach rywali, więc od początku meczu z Sandecją walczyli o zwycięstwo.

I to się opłaciło, bo już w 13. minucie spotkania łęcznianie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Przemysława Banaszaka. Napastnik wykorzystał rzut karny, który sam wywalczył. Jeszcze w pierwszej połowie piłkarze Sandecji byli blisko wyrównania, lecz dobrze po strzale głową jednego z gości spisał się Adrian Kostrzewski. Potem przyjezdni gorźnie uderzyli z rzutu wolnego, ale minimalnie nad poprzeczką bramki zielono-czarnych.

W drugiej połowie gospodarze dopełnili dzieła. W 54. minucie trafili w poprzeczkę, ale za chwilę już im się udało pokonać bramkarza Sandecji. Do siatki trafił Bartosz Śpiączka, napastnik strzelił swojego dziewiątego gola w sezonie. Później powtórzyła się sytuacja z pierwszej części - ponownie w polu karnym faulowany był Banaszak, ponownie wykorzystał jedenastkę.

Zielono-czarni nie ustawali w atakach i chcieli wygrać jeszcze wyżej. Bliski szczęścia był Bartłomiej Kukułowicz, ale jego strzał nieznacznie minął bramkę rywali. Potem łęcznianie nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bramkarzem gości.

Górnik pewnie pokonał w niedzielę przed własną publicznością Sandecję 3:0 i zapewnił sobie miejsce w barażach o PKO Ekstraklasę.

Górnik Łęczna - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0)

Bramki: Banaszak 13' (k) 73' (k), Śpiączka 57'.

Górnik: Kostrzewski – Leandro (80' Pajnowski), Baranowski, Midzierski, Kukułowicz (77' Goliński), Cierpka, Kalinkowski (84' Struski), Krykun, Mak (77' Matei), Banaszak (80' Wojciechowski), Śpiączka.

Sandecja: Tokarz – Dziwniel, Boczek (76' Żołądź), Basta, Hajda, Sovsić (79' Makowski), Błanik (89' Maślanka), Walski, Kuźma, Chmiel (76' Zych), Prochownik.

Żółte kartki: Mak, Śpiączka - Boczek.

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec).