Górnik Łęczna przegrał z Jagiellonią. Wysoka porażka z ekipą z Białegostoku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/Archiwum

Górnik Łęczna przegrał z Jagiellonią. Wysoka porażka z ekipą z Białegostoku - Zdjęcie główne

Po pierwszych 45. minutach Górnik przegrywał już 0:3 | foto Górnik Łęczna/Archiwum

Sport Za piłkarzami Górnika pierwszy sparing podczas przygotowań do startu PKO Ekstraklasy. Łęcznianie wyraźnie ulegli w Białymstoku gospodarzom.

Jagiellonia Białystok była pierwszym sparingowym rywalem Górnika w trakcie przygotowań do startu PKO Ekstraklasy. Pierwotnie łęcznianie mieli zmierzyć się z greckim PAS Giannina w Kielcach, ale spotkanie zostało odwołane.

Zielono-czarni zmierzyli się z "Jagą" w sobotę, 17 lipca, w Białymstoku. W pierwszym składzie "Górników" wybiegli m.in. dwaj nowi zawodnicy: Kryspin Szcześniak i Janusz Gol. Po przerwie na murawie pojawili się też Michał Król i Daniel Dziwniel.

Po pierwszych 45. minutach Górnik przegrywał już 0:3. Do bramki Macieja Gostomskiego trafiali Błażej Augustyn, Jesus Imaz i Przemysław Mystkowski. Augustyn trafił jeszcze po przerwie, ustalając wynik spotkania na 4:0 dla gospodarzy.

Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 4:0 (3:0)
Bramki: Augusty 11', 64', Imaz 36' (k), Mystkowski 44'.
Jagiellonia: Dziekoński (46' Šteinbors) - Pazdan (61' Majsterek), Augustyn (78' Stephen), Israel Puerto (78' Nastić) - Přikryl (70' Tabiś), Romanczuk (70' Orpik), Mystkowski (61' Struski), Pospíšil (70' Wojciechowski), Nastić (46' Wdowik) - Trubeha (34' Černych; 85' Matus), Imaz (61' Toporkiewicz).
Górnik: Gostomski (46' Kostrzewski) - Szcześniak (71' Król), Midzierski (60' Rymaniak), Pajnowski (84' Duda), Leândro (46' Dziwniel), Tymosiak (46' Cierpka), Gol (46' Kalinkowski), Krykun (71' Goliński), Mak (46' Jagiełło), Śpiączka (46' Wojciechowski), Banaszak (80' Tkacz).
Żółta kartka: Augustyn.
Widzów: 1160.