Górnik Łęczna przegrał pierwszy mecz w 2021 roku

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/facebook.com

Górnik Łęczna przegrał pierwszy mecz w 2021 roku - Zdjęcie główne

foto Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Osłabieni odejściem Pawła Sasina, ale wzmocnieni transferem Aleksandra Jagiełły zielono-czarni rozegrali pierwszy mecz w 2021 roku. Zielono-czarni, szykujący się do walki o awans do PKO Ekstraklasy przegrali w Lubartowie z drugoligową Stalą Rzeszów.

W swoim pierwszym sparingu w ramach przygotowań do rundy wiosennej w Fortuna 1. Lidze Górnik zmierzył się ze Stalą Rzeszów. Sobotnie spotkanie zostało rozegrane w Lubartowie, na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Trener Kamil Kiereś wystawił mocną wyjściową jedenastkę, w której znaleźli się m.in. Maciej Gostomski, Paweł Baranowski, Serhij Krykun czy Paweł Wojciechowski. Łęcznianie wygrali pierwszą część 1:0 po golu Macieja Orłowskiego.

Po przerwie na boisku pojawiła się zupełnie nowa jedenastka, było w niej kilku pierwszoplanowych graczy Górnika, np. Tomasz Midzierski czy Bartosz Śpiączka. W zielono-czarnych barwach zadebiutował pozyskany w minionym tygodniu z rezerw Piasta Gliwice skrzydłowy Aleksander Jagiełło. Drugi skład dał sobie jednak wbić dwie bramki, nie zdobywając przy tym żadnej. Ostatecznie "Górnicy" przegrali w sobotę 1:2 z drugoligowymi rzeszowianami.

Kolejny sparing łęcznianie rozegrają 23 stycznia (sobota). Zmierzą się wtedy z występującą w 2. Lidze Pogonią Siedlce, również w Lubartowie. Początek meczu zaplanowano na godz. 11.

Górnik Łęczna – Stal Rzeszów 1:2 (1:0)
Bramki: Orłowski 45' – Mustafajew 49', Maciejewski 87'.
Górnik (I połowa): Gostomski – Leandro, Baranowski Pajnowski, Orłowski, Goliński, Kalinkowski, Cierpka, Krykun, Struski, Wojciechowski. II połowa: Kostrzewski – Rozmus, Midzierski, Turek (74' Duda), Kukułowicz, Stasiak (74' Tkacz), Tymosiak, Stromecki, Jagiełło, Banaszak, Śpiączka.
Stal (I połowa): Kaczorowski – Głowacki, Góra, Kostkowski, Sylwestrzak, Kotwica, Reiman, Wolski, Olejarka, Sławek, Michalik. (II połowa): Kaczorowski - Łazarz, Szeliga, Fojut, Sadzawicki, Szczepanek, Szczypek, Mustafajew, Maciejewski, Kłos, Goncerz.