Górnik Łęczna na remis. Podział punktów z Odrą Opole

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/facebook.com

Górnik Łęczna na remis. Podział punktów z Odrą Opole - Zdjęcie główne

Leandro i spółka w meczu dwóch drużyn z czołówki tabeli Fortuna 1. Ligi wywalczyli jeden punkt | foto Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Z jednym punktem do Łęcznej wracają piłkarze Górnika. Zielono-czarni zremisowali w niedzielę na wyjeździe z Odrą Opole 1:1. Bramkę dla ekipy trenera Kamila Kieresia zdobył Serhij Krykun. To czwarty remis "Górników" w tym sezonie Fortuna 1. Ligi.

W poprzednim meczu Górnik musiał uznać wyższość rywali - w środę łęcznianie przegrali w delegacji z Puszczą Niepołomice. W niedzielę w Opolu Leandro i spółka zagrali kolejne wyjazdowe spotkanie, tym razem w ramach 13. kolejki Fortuna 1. Ligi.

Jako pierwsi szansę na gola mieli łęcznianie, jednak strzał Pawła Baranowskiego bramkarz Odry zdołał zbić na słupek. Skuteczne uderzenie gościom udało się wyprowadzić nieco później - w 21. minucie spotkania trafił Serhij Krykun. Ukraiński pomocnik strzelił gola głową po dośrodkowaniu od Pawła Wojciechowskiego.

Na kolejne sytuacje bramkowe trzeba było poczekać do drugiej połowy. Niedługo po jej rozpoczęciu gospodarze byli blisko wyrównania, ale Konrad Nowak uderzył niecelnie na bramkę strzeżoną przez Macieja Gostomskiego. Za chwilę jednak gospodarze dopięli swego. W 54. minucie Łukasz Winiarczyk trafił strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Wynik nie zmienił się już do końca rywalizacji i zespoły podzieliły się punktami. Po 13. meczach Górnik ma 25 oczek i jest trzeci w tabeli, tracąc do liderującej Bruk-Bet Termalici Nieciecza osiem punktów. Odra Opole po niedzielnym spotkaniu ma 24 punkty i jest piąta w tabeli. W najbliższy piątek, 27 listopada, Górnik podejmie na własnym terenie ŁKS Łódź. Początek meczu zaplanowano na godz. 17.40.

Odra Opole - Górnik Łęczna 1:1 (0:1)
Bramki: Winiarczyk 54' - Krykun 21'.
Odra: Rosa – Tabiś, Kamiński, Żemło, Winiarczyk – Trojak – Nowak, Kort (70' Mikinić), Niziołek, Janus (90' Wróbel) – Piech (78' Sluga).
Górnik: Gostomski – Sasin, Midzierski, Baranowski, Leandro – Tymosiak, Krykun – Goliński (56' Struski), Kalinkowski, Wojciechowski (77' Cierpka) – Śpiączka (73' Banaszak).
Żółte kartki: Żemło, Niziołek - Baranowski, Cierpka, Midzierski.
Sędziował: Marek Opaliński (Legnica).