Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna/facebook.com

"Górniczki" zaczęły rok od zwycięstwa. Łęcznianki wygrały sparing z TME UKS SMS Łódź - Zdjęcie główne

foto GKS Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Piłkarki Górnika pozytywnie rozpoczęły granie w 2021 roku. W niedzielę zielono-czarne pokonały na własnym terenie w sparingu ligowego rywala - TME UKS SMS Łódź. Nie był to jednak spacerek dla mistrzyń Polski.

Podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza przygotowują się do wiosny w piłkarskiej Ekstralidze już od kilku tygodni. W niedzielę rozegrały pierwszy sparing, ich rywalem była ekipa z Łodzi, czyli wiceliderki tabeli. Dla TME UKS SMS-u Łódź był to już drugi mecz kontrolny.

Wynik spotkania rozgrywanego na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie GKS-u w Łęcznej w 10 minucie otworzyła Adriana Achcińska, trafiając z rzutu wolnego. Dziesięć minut później szkoleniowiec zielono-czarnych musiał dokonać pierwszej zmiany, bo po zderzeniu głową z rywalką murawę musiała opuścić Agata Guściora. Łęcznianki odpowiedziały w 39 minucie golem Patricii Hmirovej, asystę przy bramce Słowaczki zaliczyła Julita Głąb.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy prowadzenie "Górniczkom" dała Ewelina Kamczyk, skrzydłowa uderzyła mocno i skutecznie zza pola karnego. W odpowiedzi łodzianki trafiły na 2:2 w 61 minucie, a na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Kornat

Chwilę później padła ostatnia bramka w tym meczu, tym razem po strzale łęcznianek. Strzał jednej z koleżanek, po którym bramkarka ekipy z Łodzi zbiła piłkę na poprzeczkę, a ta pozostała w polu gry, dobiła Kamczyk. Wynik 3:2 utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Pierwszy ligowy mecz mistrzynie Polski zagrają 6 marca, będzie to wyjazdowa potyczka z Rolnikiem Biedrzychowice.

GKS Górnik Łęczna – TME UKS SMS Łódź 3:2 (1:1)
Bramki: Hmirova 39', Kamczyk 53', 63' - Achcińska 10', Konat 61'.
Skład I połowa: Palińska (32' Paturaj) – Rżany, Guściora (20' Zawadzka), Kazanowska, Zając, Osajkowska, Ratajczyk, Zdunek, Hmirova, Głąb, Osińska.
Skład II połowa: Paturaj (60' Zielińska) – Dyguś, Górnicka, Zawadzka, Niedbała, Grec, Rapacka, Siwińska, Kaczor, Kamczyk, Karczewska.