"Górniczki" wykonały plan. Piłkarki zielono-czarnych rozbiły Rolnika

Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna/facebook.com

"Górniczki" wykonały plan. Piłkarki zielono-czarnych rozbiły Rolnika - Zdjęcie główne

Łęcznianki bez problemu pokonały dużo niżej notowanego rywala | foto GKS Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Już po pierwszej połowie niedzielnego spotkania w Łęcznej było wiadomo, że to Górnik wygra starcie z Rolnikiem. Łęcznianki po 45 minutach prowadziły 4:0, a w drugiej części podwoiły swój dorobek.

Udanie piłkarki Górnika zainaugurowały rundę wiosenną w Ekstralidze. Zielono-czarne zgodnie z planem rozgromiły walczącego o utrzymanie Rolnika Głogówek.

1:0 było już po trzech minutach i golu Roksany Ratajczyk. W 21 minucie podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza podwyższyły prowadzenie za sprawą trafienia Nikoli Karczewskiej, by za chwilę zyskać przewagę trzech bramek, bo do własnej siatki trafiła Natalia Dominczak. Przed przerwą czwartego gola dla Górnika strzeliła Karczewska.

Długo kazały czekać na kolejne bramki mistrzynie Polski, bo na 5:0 podwyższyły dopiero w 81 minucie, gdy bramkarkę gości pokonała Ewelina Kamczyk. Ale gdy już przełamały defensywę Rolnika, to worek z bramkami został rozwiązany. Na listę strzelczyń wpisały się jeszcze Patricia Hmirova, Emilia Zdunek oraz jeszcze raz Kamczyk. Skończyło się na 8:0.

Po 12. meczach zielono-czarne mają 24 punkty na koncie i zajmują czwarte miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę, 13 marca, zagrają na wyjeździe z AZS UJ Kraków. Pierwszy gwizdek o godz. 12.30.

GKS Górnik Łęczna – LKS Rolnik B. Głogówek 8:0 (4:0)
Bramki: Ratajczyk 3’, Karczewska 21’, 34’, Dominczak 24’ (sam.), Kamczyk 81’, 90+’, Hmirova 86′, Zdunek 90′ (rzut karny).
Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Zając, Grec, Hmirova, Siwińska (64’ Lefeld), Zdunek, Kamczyk, Karczewska (73’ Głąb), Ratajczyk (64’ Rapacka (89′ Kazanowska)). Trener: Piotr Mazurkiewicz.
Rolnik: Dominczak – Ejzel, Sobkowicz, Wojtas, Kujawska, Dubiel (58’ Kiersztajn), Duda, Misiak, Krawczyk, Sobkowicz Agata (85’ Wojdyło), Aumiiller. Trener: Klaudia Golasz.