Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

"Górniczki" mierzyły się ze światową czołówką. Reprezentacja Polski przegrała ze Szwecją - Zdjęcie główne

Ewelina Kamczyk (na zdj.) spędziła na boisku 45 minut | foto DSM/Archiwum

Sport W meczu towarzyskim we wtorek na stadionie Widzewa Łódź kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej po emocjonującym spotkaniu przegrała ze Szwecją, brązowym medalistą ostatnich mistrzostw świata.

Reprezentacja Polski przegrała we wtorek ze Szwecją 2:4. Oba gole dla gospodyń strzeliła Ewa Pajor. Losy rywalizacji na swoją korzyść piłkarki reprezentacji "Trzech Koron" rozstrzygnęły dopiero w końcowych minutach gry.

W pierwszym składzie ekipy biało-czerwonych zagrała jedna piłkarka Górnika Łęczna - skrzydłowa Ewelina Kamczyk. Zawodniczka zielono-czarnych spędziła na boisku 45 minut, w przerwie została zmieniona przez Nikol Kaletkę. Na ostatnie dziesięć minut meczu na murawie pojawiła się z kolei Nikola Karczewska, napastniczka aktualnych mistrzyń Polski. Do kadry powołane były jeszcze bramkarka Anna Palińska i pomocniczka Emilia Zdunek.

Był to pierwszy mecz biało-czerwonych pod wodzą nowej selekcjoner reprezentacji - Niny Patalon. We wrześniu Polska rozpocznie rywalizację w eliminacjach mistrzostw świata.

Polska - Szwecja 2:4 (1:2)
Bramki: Pajor 26', 48' – Blackstenius 37', 42', Seger 86', Hurtig 90'.
Polska: Kiedrzynek – Buszewska (76' Rędzia), Mesjasz, Dudek, Wiankowska – Padilla Bidas (79' Jedlińska), Grzywińska (72' Wróblewska), Achcińska, Grabowska, Kamczyk (46' Kaletka; 87' Kozak) – Pajor (80' Karczewska).
Szwecja: Mušović – Wik (64' Andersson), Ilestedt, Kullberg, Rybrink – Blomqvist (82' Jakobsson), Angeldal (64' Rytting Kaneryd), Curmark (64' Seger), Bennison, Schough (64' Janogy) – Blackstenius (82' Hurtig).
Żółte kartki: Grzywińska – Seger.
Sędziowała: Réka Molnár (Węgry).