Gole Krykuna i Jagiełły dały wygraną. Górnik wraca z Rzeszowa z trzema punktami

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/facebook.com

Gole Krykuna i Jagiełły dały wygraną. Górnik wraca z Rzeszowa z trzema punktami - Zdjęcie główne

Łęcznianie mają na razie komplet zwycięstw w dwóch tegorocznych meczach ligowych | foto Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Dwie bramki padły w sobotnim meczu Resovii z Górnikiem. Autorami obu trafień byli pomocnicy łęcznian - Serhij Krykun i Aleksander Jagiełło. Dla podopiecznych trenera Kamila Kieresia to już drugie zwycięstwo ligowe w 2021 roku.

Obie drużyny w poprzedniej kolejce wygrały swoje spotkania 2:1 - Górnik pokonał na wyjeździe GKS Bełchatów, rzeszowianie u siebie ograli Puszczę Niepołomicę.

W 28 minucie Resovia była blisko gola na 1:0, ale po strzale głową jednego z zawodników gospodarzy piłka trafiła w słupek bramki Macieja Gostomskiego. Zielono-czarni odpowiedzieli w 37 minucie, gdy przełamali defensywę gospodarzy. Do siatki "Pasów" trafił Serhij Krykun, który strzałem z bliskiej odległości otworzył wynik meczu po wrzutce z lewego skrzydła. Jeszcze przed przerwą "Górnicy" powinni podwyższyć na 2:0, ale tym razem to oni trafili w słupek. Strzał chciał dobić Karol Struski, jednak trafił w rywala.

Tuż po przerwie rzeszowianie po strzale z dystansu trafili w poprzeczkę. Gospodarze próbowali iść za ciosem i atakować, ale ich akcje kończyły się na dobrze dysponowanej defensywie Górnika. Ponownie blisko wyrównania byli w 80 minucie, gdy po podaniu od Maksymiliana Hebla nad bramką głową strzelał Jakub Wróbel.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się skromnym zwycięstwem gości, na 2:0 w doliczonym czasie gry podwyższył wprowadzony po przerwie Aleksander Jagiełło. Zawodnik dołączył do kadry Górnika w zimowym okienku transferowym. Jest to jego pierwszy gol w barwach zielono-czarnych.

Po sobotnim meczu łęcznianie mają na koncie 38 punktów po 19. grach. W następnej kolejce Górnik znowu zagra na wyjeździe. Tym razem zielono-czarni zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia. Mecz w sobotę, 13 marca, o godz. 12.40.

Resovia Rzeszów - Górnik Łęczna 0:2 (0:1)

Bramka: Krykun 37', Jagiełło 90'+5.

Resovia: Dybowski – Wasiluk (76' Kuczałek), Wróbel, Soljic, Adamski (56' Hebel), Podhorin, Słaby, Jaroch, Marković, Demianiuk (66' Antonik), Zdybowicz (66' Twardowski).

Górnik: Gostomski – Leandro, Midzierski, Baranowski, Orłowski, Krykun (90' Kukułowicz), Kalinkowski (70' Cierpka), Stromecki, Struski, Mak (70' Jagiełło), Wojciechowski (82' Banaszak).

Żółte kartki: Marković, Hebel - Mak, Baranowski, Nowaczek (rezerwowy).

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).