Druga sparingowa wygrana Górnika. Zielono-czarni ograli Chełmiankę

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/facebook.com

Druga sparingowa wygrana Górnika. Zielono-czarni ograli Chełmiankę - Zdjęcie główne

foto Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Wynikiem 2:0 na korzyść łęcznian zakończył się sobotni sparing Górnika z trzecioligową Chełmianką Chełm. Bramki dla ekipy Kamila Kieresia zdobyli napastnicy Paweł Wojciechowski i Bartosz Śpiączka.

Rozegrane w sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie spotkanie z Chełmianką Chełm było trzecim meczem kontrolnym dla zielono-czarnych. Na początek Górnik uległ 1:2 drugoligowej Stali Rzeszów, później ograł 3:0 również drugoligową Pogoń Siedlce.

Starcie z występującą w 3. Lidze Chełmianką odbywało się w zimowej aurze - w Lubartowie padał śnieg. Pomimo niesprzyjających warunków przygotowujący się do wiosny w Fortuna 1. Lidze Górnik zdołał wypracować kilka ofensywnych akcji.

W 24 minucie wynik otworzył Paweł Wojciechowski, który trafił z bliska do bramki Chełmianki, dobijając strzał kolegi z zespołu. W końcówce kapitalnym uderzeniem popisał się Bartosz Śpiączka. Napastnik Górnika otrzymał dośrodkowanie z prawej strony, przyjął piłkę na klatkę piersiową, po czym oddał strzał przewrotką, zaskakując bramkarza Chełmianki. Ostatecznie zielono-czarni wygrali 2:0.

Trener Kamil Kiereś wystawił różne składy w obu częściach meczu. Jedynie Paweł Baranowski zaliczył pełne spotkanie, 76 minut zagrali Maciej Orłowski i Bartłomiej Kalinkowski. Pozostali zawodnicy desygnowani do gry w tym meczu zaliczyli połówkę, poza Dawidem Tkaczem i Karolem Turkiem, którzy zagrali po kilkanaście minut.

- Cieszymy się, że możemy rozegrać sparing, bo to jednostka treningowa, której na co dzień nam brakuje. Szkoda, że w takich warunkach, ale było dużo zabawy. Cieszę się z tej bramki i dobrej gry, bo w sapringach prezentujemy odpowiedni poziom. Mam nadzieję, że utrzymamy taką formę na mecz pucharowy (16 lutego z Arką Gdynia - przyp. red.), a później na spotkania ligowe - powiedział po meczu Paweł Wojciechowski w rozmowie z przedstawicielami klubowych mediów Górnika.

Kolejny sparing Górnika w środę. Łęcznianie znowu zagrają w Lubartowie, tym razem zmierzą się z trzecioligową Avią Świdnik, prowadzoną przez byłego piłkarza zielono-czarnych - Łukasza Mierzejewskiego.

Górnik Łęczna – Chełmianka Chełm 2:0 (1:0)
Bramki: Wojciechowski 24', Śpiączka 79'.
Górnik (I połowa): Gostomski – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Rozmus, Goliński, Cierpka, Kalinkowski, Krykun, Banaszak, Wojciechowski. (II połowa): Kostrzewski – Orłowski (76' Turek), Baranowski, Pajnowski, Leandro, Kukułowicz, Stromecki, Kalinkowski (76' Tkacz), Jagiełło, Stasiak, Śpiączka.
Chełmianka: Szymkowiak -  Wołos, Budzyński, Mazurek, Brzozowski (46' zawodnik testowany), Kotowicz (70' zawodnik testowany), Bednara (60' Wawryszczuk), Wójcik, Skoczylas (60' Grądz), Prytulak, Myśliwiecki (46' zawodnik testowany).