Arka zatopiona. Górnik Łęczna z piątym zwycięstwem w sezonie

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/facebook.com

Arka zatopiona. Górnik Łęczna z piątym zwycięstwem w sezonie - Zdjęcie główne

Łęcznianie mają za sobą intensywne dni. W sobotę zremisowali z Widzewem, w środę pokonali Arkę | foto Górnik Łęczna/facebook.com

Sport Piłkarze 1-ligowego Górnika wygrali w środę na własnym boisku z Arką. Zielono-czarni pokonali gdynian 2:0 po golach Bartłomieja Kalinkowskiego i Przemysława Banaszaka.

Spotkanie rozstrzygnęło się w końcówce. Gole strzelili zawodnicy, którzy weszli na boisko w drugiej połowie z ławki rezerwowych. W 80. minucie bramkę zdobył Bartłomiej Kalinkowski. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania na 2:0 ustalił Przemysław Banaszak.

Łęcznianie wygrali piąte spotkanie w sezonie. Po siedmiu meczach w tym sezonie Fortuna 1. Ligi Górnik zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli - zielono-czarni przeskoczyli po środowej wygranej Arkę. W następnym meczu podopieczni trenera Kamila Kieresia zagrają u siebie z Miedzią Legnica. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 października. Początek o godz. 16.

Górnik Łęczna – Arka Gdynia 2:0 (0:0)
Bramki: Kalinkowski 80', Banaszak 89'.
Górnik: Gostomski – Leandro, Midzierski, Baranowski, Sasin – Stromecki, Cierpka, Stasiak (76' Banaszak), Struski (90' Kukułowicz) – Wojciechowski (76' Kalinkowski), Śpiączka.
Arka: Kajzer – Kasperkiewicz, Marcjanik, Danch, Marciniak – Deja (35' Mazek), Żebrowski (69' Siemaszko), Drewniak, Letniowski (75' Soszyński), Młyński – Jankowski (69' Wolsztyński).
Żółte kartki: Śpiączka – Deja, Danch.
Sędziował: Łukasz Szczech.