Reklama

Reklama

Powiat łęczyński: Onyszko i Rybak nieobecni na większości posiedzeń zarządu

Opublikowano: 20 marca 2021 10:31
Autor: Kamil Kulig

Od lewej: Piotr Rybak, Arkadiusz Onyszko, członkowie zarządu powiatu łęczyńskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Część radych chce obcinać diety członkom zarządu powiatu za nieobecności. Sprawdziliśmy, jak radni w funkcji członka zarządu przykładają się do swojej pracy.

Reklama

Przypomnijmy, że przewodniczący rady powiatu przygotował zmiany w uchwale o dietach radnych, które przewidują zmniejszenie diet m.in. w przypadku tych, którzy nie biorą udziału w pracach komisji. Projekt przewodniczącego zmienia także sposób obcinania diet radnym za nieusprawiedliwione nieobecności.  

Według radnego Szymona Czecha, skoro myślimy o zmianach w przeliczaniu diet, to można tam dodać jeszcze jeden zapis.

- Dlaczego zarząd powiatu został pominięty, jeśli chodzi o usprawiedliwienia i zwolnienia? - dopytywał 1 marca radny Szymon Czech na posiedzeniu Komisji Ochrony Zdrowia. Przewodniczący rady Arkadiusz Biegaj odpowiadał, że nie wprowadził takiego zapisu, bo go nie było w obowiązującej uchwale.

A o tym, że należałoby się zastanowić nad potrącaniem diet za nieobecności na zarządzie powiatu, radni mówią w kuluarach już od miesięcy. Nie podoba im się bowiem duża liczba nieobecności radnych mających funkcje członków zarządu.

Czy ta liczba jest rzeczywiście duża? Zapytaliśmy o to starostwo w trybie dostępu do informacji publicznej.

Zgodnie z przekazaną nam informacją, w ubiegłym roku miały miejsce 52 posiedzenia zarządu. Piotr Rybak nieobecny był na 35, Arkadiusz Onyszko na 31, a Michał Woźniak na 22.

Dieta członka zarządu wynosi 1,6 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

    kolo

    Pisowska zaraza