Reklama

Reklama

Łęczna: Pałkami zniszczyli mu audi. Za rzekome pomówienia

Opublikowano: 13 stycznia 2021 15:56
Autor: kk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

informacje-leczynskie Dwóch 17-latków rzuciło się z pałkami na samochód znajomego. Wybili tylną szybę, porysowali lakier i zostawili wgniecenia w aucie. Powodem ataku miały być plotki rozpowiadane rzekomo przez właściciela auta.

Reklama

W minioną niedzielę przed godz. 20 na poboczu jednej z łęczyńskich ulic 20-latek zaparkował swoje audi A3. 

- Jechał on z koleżanką. Kiedy oboje wysiedli z samochodu, on zauważyl grupę osób, która zbliża się w ich kierunku. Kierowca wsiadł wówczas do auta - relacjonuje asp. Magdalena Krasna, rzeczniczka łęczyńskich policjantów.

- Wtedy mężczyźni zaczęli niszczyć jego auto przy pomocy pałek teleskopowych i pałek z uchwytem (typu tonfa), a także kostką brukową.  Ponadto pod jego adresem właściciela auta padły obelgi i groźby –  dodaje.

Samochód ma m. in. wybitą tylną szybę, liczne zarysowania i wgniecenia. Straty zostały oszacowane na trzy tysiące złotych.

Sprawcy zostali zatrzymani w poniedziałek. To dwaj 17–letni mieszkańcy Łęcznej. Jeden z nich przyznał, że przyczyną takiego zachowania była zemsta za rozpowiadanie na jego temat nieprawdziwych informacji.

Nastoletni sprawcy usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, narażenia pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z wybrykiem chuligańskim. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych.

17-latkom grozi do pięciu lat pozbawienia wolności, ale z uwagi na występek o charakterze chuligańskim, decyzją sądu kara może zostać zwiększona o połowę.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.