Reklama

Reklama

Ukraina dostanie pomoc na kwotę 220 tys. od Lublina. Radni powiedzieli nam co o tym myślą [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Niećko

Ukraina dostanie pomoc na kwotę 220 tys. od Lublina. Radni powiedzieli nam co o tym myślą [WIDEO] - Zdjęcie główne

Sesja Rady Miasta Lublin | foto Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto udzieli pomocy rzeczowej na kwotę 220 tys. zł społecznościom lokalnym i regionalnym Ukrainy. O tym, co sądzą na temat takiej formy wsparcia powiedzieli przewodniczący klubów Rady Miasta Lublin i jeden z wiceprzewodniczących RM.

Reklama

Kolejna pomoc dla Ukrainy

Od lutego trwa inwazja Rosji na Ukrainę. W związku z tym polskie miasta, w tym Lublin udzielają pomocy obywatelom Ukrainy. Wśród lubelskich działań pomocowych są np. darmowe przejazdy komunikacją miejską i bezpłatne postoje w strefie płatnego parkowania dla obywateli Ukrainy. Na sesji (26 maja) Rady Miasta Lublina przyjęto uchwałę dotycząca kolejnej formy wsparcia. W ramach niej planowane jest udzielenie pomocy rzeczowej na kwotę 220 tys. zł społecznościom lokalnym i regionalnym Ukrainy. Będzie ona finansowana z budżetu Miasta Lublin, ze środków pochodzących z darowizn dokonywanych na rzecz Miasta Lublin przez osoby fizyczne i prawne na cele związane z pomocą społecznościom lokalnym i regionalnym Ukrainy w związku z wojną.

- Pomoc zostanie udzielona w formie rzeczowej, tj. zakupów i dostarczenia pomocy humanitarnej. Pomoc zostanie sfinansowana ze środków pochodzących z darowizn dokonywanych na rzecz Miasta Lublin przez osoby fizyczne i prawne na cele związane z pomocą społecznościom lokalnym i regionalnym Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa na ogólną kwotę 220 000 zł. - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Uchwałę przyjęto 25 głosami "za" i jednym wstrzymującym się. Nikt nie był przeciw.

Co na to członkowie Rady Miasta?

Na temat pomocy Ukrainie wypowiedzieli się podczas sesji, przewodniczący klubów w RM i jeden z wiceprzewodniczących.

- Dla mnie to jest taka dziwna uchwała. Odkąd jestem radnym takiej uchwały nie podejmowaliśmy. Jest o tyle dziwna, że jest tam wpisana kwota - 220 tys. zł. Tak jakbyśmy już teraz mieli zapewnienie od jakiś osób fizycznych bądż prawnych, że dostaniemy łącznie 220 tys. zł, które przekażemy na Ukrainę - stwierdza w rozmowie z nami Piotr Gawryszczak, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

- Naszym obowiązkiem jest wspomaganie tych ludzi, ale ukierunkowywanie ich na usamodzielnienie. Ta szybka pomoc, która dotyczyła bezpłatnej komunikacji miejskiej i strefy płatnego parkowania za pewne za chwilę się skończy - mówi nam Marcin Nowak, wiceprzewodniczący RM.

Z kolei Dariusz Sadowski, przewodniczący klubu prezydenta Krzysztofa Żuka, przypomniał, że obywatele Ukrainy nadal mogą np. korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. - Ale sytuacja się zmienia i dzisiaj przechodzimy na inny etap pomocy, która też będzie istotna i konieczna, czyli pomocy w normalizacji życia w Ukrainie i odbudowy - przekazał nam Dariusz Sadowski.

Pełne wypowiedzi przewodniczących i wiceprzewodniczącego o pomocy

 

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy