Reklama

Reklama

Wyremontują drogę prowadzącą nad jeziora. Gdzie jeszcze znikną dziury?

Opublikowano: czw, 12 mar 2015 12:39
Autor:

Wyremontują drogę prowadzącą nad jeziora. Gdzie jeszcze znikną dziury?   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To już pewne. Drogi wojewódzkie przebiegające przez Łęczną będą odnowione. Za kilka lat do Sosnowicy, Kijan, Milejowa czy Biskupic pojedziemy po nawierzchni równej jak stół. Jezdnie będą poszerzone, powstaną też nowe chodniki i ścieżki rowerowe. 

Reklama

Drogi te znalazły się wśród przedsięwzięć o priorytetowym znaczeniu w Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014-2020. – W nowej perspektywie finansowej nie ma rezerwowej listy. Oznacza to, że wszystkie inwestycje zostaną na pewno zrealizowane – zapewnia Krzysztof Bojarski, radny województwa lubelskiego.

Najpierw jednak trzeba zaktualizować przedawnione dokumentacje projektowe dla wszystkich dróg. – W tegorocznym budżecie zarezerwujemy 1 mln zł na dokumentację projektową potrzebną do remontu odcinka drogi nr 829. Poprzedni projekt był nie do zrealizowania, bo zakładał budowę ścieżek rowerowych i chodników na całej trasie. Nowy plan będzie racjonalny, koszty zostaną ograniczone m. in. dzięki temu, że  ścieżki i chodniki powstaną tylko przy skupiskach ludzkich – tłumaczy Bojarski.

Remont 18-kilometrowego odcinka drogi nr 829 na trasie Łęczna-Biskupice ma zakończyć się w grudniu 2018 roku (koszt 26 mln zł, unijna dotacja 22,1 mln zł), a na trasie Kijany-Łęczna (7 km) równo dwa lata później (25 mln zł, wkład unii 21,25 mln zł).

Dłuższa ścieżka rowerowa powstanie za to na drodze nr 820, którą jeździmy z Łęcznej do Sosnowicy (odcinek o długości 28,5 km). Co roku podróżuje nią kilkadziesiąt tysięcy turystów odpoczywających na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim.

Zakończenie remontu tej drogi planowane jest w odległym terminie, bo na koniec grudnia 2021 roku. Koszt inwestycji wyniesie 122 mln zł, z czego 103,7 mln zł będą stanowiły środki unijne. 

Zdjęcie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.