Reklama

Reklama

Wylali farbę na elewację kościoła św. Józefa w Łęcznej

Opublikowano: sob, 31 paź 2020 16:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Parafianie wyczyścili już elewację swojego kościoła. Już w dużo mniejszym stopniu, ale nadal na murze dzwonnicy widać ślady farby.

Reklama

Przebieg wydarzenia przedstawił nam proboszcz parafii św. Józefa w Łęcznej, ksiądz Stefan Misa.

Było to w miniony poniedziałek ok. godz. 19. Wtedy dwóch młodych, zakapturzonych mężczyzn rzuciło zza płotu farbę na elewację kościoła św. Józefa w Łęcznej. Widzieli to parafianie wracający z mszy, a także m. in. kościelny.

Po swoim wybryku sprawcy uciekli. Obserwowali przy tym kamerę monitoringu miejskiego. Zdewastowali elewację kościoła wtedy, gdy kamera odwróciła się w stronę ul. Staszica.

Monitoring miejski nagrał ich w czasie ucieczki. Straż miejska ustala sprawców, co będzie trudne, bo młodzi mężczyźni mieli na sobie maseczki.

Proboszcz parafii wiąże to zdarzenie z protestami przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego organizowanymi – również w Łęcznej - od czwartku, 22 października. Właśnie w tym dniu Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja z powodu nieuleczalnych wad płodu jest niezgodna z konstytucją. Protesty odbywają się nie tylko na ulicach, ale także pod archidiecezjami i w świątyniach rzymskokatolickich.

- Od czwartku jest hejt na kościół od czwartku. Ktoś rzucił hasło „na kościoły”, to i ci chłopcy postanowili to zrobić – mówi ks. Stefan Misa.

- Może była to forma ekspresji spowodowana brakiem miłości - jak to młodzież. Najpierw coś zrobi, a potem żałuje. A przecież nasza świątynia jest dziełem parafian, którzy ją budowali. Myślę, że te plamy z czasem wyblakną – kończy proboszcz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE