Reklama

VI Kameralny Rajd Rowerowy już za nami (zdjęcia)

Opublikowano: czw, 29 cze 2017 09:14
Autor:

VI Kameralny Rajd Rowerowy już za nami (zdjęcia) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 80 osób wzięło udział w VI edycji Kameralnego Rajdu Rowerowego. Impreza odbyła się w ostatnią niedzielę na trasie Łęczna-Łańcuchów-Łęczna. Jak co roku, uczestnicy rajdu mieli okazję nie tylko aktywnie wypocząć na łonie natury, ale również mogli poznać atrakcje turystyczne powiatu łęczyńskiego.

Odcinek z Łęcznej do Łańcuchowa miał ok. 20 km i prowadził przez malownicze pola i lasy w okolicach Łęcznej, Turowoli, Szpicy, Ostrówka i Ciechanek. W Łańcuchowie, w położonym nad Wieprzem gospodarstwie agroturystycznym pani Ewy Guz uczestnicy imprezy mogli poznać uroki Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego i uczestniczyć w spływach kajakowych.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Łańcuchowa z przewodnikiem. Uczestnicy rajdu zobaczyli cmentarz wojenny, zespół pałacowo-parkowy i kościół w Łańcuchowie.

Duże wrażenie na zwiedzających zrobił zbudowany w stylu zakopiańskim dwór z pocz. XX w., udostępniony dzięki życzliwości aktualnych właścicieli - państwa Małgorzaty i Andrzeja Kitów. Rowerzyści z uwagą wysłuchali też ciekawostek na temat łańcuchowskiej świątyni, w tym znajdującej się pod nią krypty, a także relikwii św. Jakuba, które przybliżył ks. proboszcz - Tomasz Konstanciuk.

Przed drogą powrotną do Łęcznej, która liczyła ok. 10 km, uczestnicy rajdu zjedli posiłek przygotowany przez organizatorów.

Wśród uczestników imprezy byli zarówno dorośli, jak i młodzież oraz dzieci. Wszyscy podkreślali wyjątkowo sympatyczną atmosferę tegorocznego rajdu, a także chęć uczestnictwa w kolejnej edycjach imprezy, która umożliwia nie tylko atrakcyjne spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny lub znajomych, ale również poznanie naszego regionu.

Rajd został zorganizowany przez Stowarzyszenie Agroturystyczne Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego „Polesia Czar” ze środków Powiatu Łęczyńskiego i przy wsparciu gminy Milejów, która zapewniła samochód techniczny OSP Milejów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE