Reklama

Rozpoczyna się przebudowa spichlerza w Podzamczu

Opublikowano: czw, 25 paź 2018 08:56
Autor:

Rozpoczyna się przebudowa spichlerza w Podzamczu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Urzędzie Miejskim w Łęcznej podpisano umowę na przebudowę budynku spichlerza na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy. Roboty budowlane za kwotę 5.915.409 zł wykona konsorcjum dwóch firm: Zakład Budowlano-Sprzętowy Jacek Krzysiak i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BIALBUD” z Białej Podlaskiej. Wykonawca został dzisiaj wprowadzony na budowę. 

Przebudowany budynek posłuży do sprawowania dziennej opieki nad 60 podopiecznymi ŚDS.

- Istniejąca obok spichlerza dobudówka zostanie rozebrana i wybudowana na nowo. W odnowionym obiekcie znajdą się sale zajęciowe, pracownie, zaplecze socjalne i szatniowe, kuchnia i jadalnia. Dla bezpieczeństwa uczestników zajęć w budynku umieszczono pokój psychologa i pielęgniarki - mówi Grzegorz Kuczyński z łęczyńskiego ratusza.

- W nowym budynku ŚDS znajdą się także 4 mieszkania treningowe i 2 pokoje interwencyjne. Podopieczni będą mieli do dyspozycji taras do odpoczynku. Cały budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – będzie wyposażony min. w windę. W ramach projektu zostanie zakupione niezbędne wyposażenie potrzebne do rehabilitacji i prowadzenia zajęć dla podopiecznych. Wokół budynku powstaną chodniki i miejsca parkingowe - wylicza Kuczyński. 

W pierwszej fazie prac rozpocznie się wykonywanie podbić fundamentów, a do końca roku zostanie wyburzona zrujnowana przybudówka. Planowane zakończenie robót w 2019 roku.

Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków własnych gminy Łęczna oraz innych źródeł: dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 2.538.032,39 zł, dofinansowanie z budżetu państwa 461.460 zł, dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 540.000 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE