Reklama

Pasterka z dedykowaną kolędą

Opublikowano: śr, 27 gru 2017 08:32
Autor:

Pasterka z dedykowaną kolędą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uroczysta Msza św. zwana Pasterską zgromadziła w kościołach wielu wiernych, którzy tak jak przed wiekami pasterze, przybyli by oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. W parafii św. Barbary w Łęcznej Pasterka od wielu lat połączona jest ze wspólnym kolędowaniem.

Msza rozpoczęła się kolędą „Wśród nocnej ciszy” oraz procesjonalnym wniesieniem do szopy figurki Dzieciątka Jezus. W świątecznym kazaniu ks. Zdzisław Burza rzeczywistość Bożego Narodzenia porównał do ziarna rzuconego w glebę, które przynosi owoc miłości.

- Każdy chrześcijanin jest zawezwany do tego, by w swoim życiu siać ziarno miłości, bo tam, gdzie jest miłość, tam rodzi się Bóg - mówił.

Czwarta niedziela Adwentu to dzień Wigilii, ale także wydarzenia ewangelizacyjnego w parafii św. Barbary. Jego przesłaniem było wezwanie wiernych do odnawiania więzi rodzinnych poprzez gest dziękowania za dobro, przeproszenia za zło oraz życzenia Bożego błogosławieństwa, złożone w czasie wieczerzy wigilijnej. Ostatnim, spinającym ten dzień gestem, były życzenia z dedykowaną kolędą, zaśpiewane na zakończenie Pasterki.

Przyjmijcie od nas serdeczne życzenia, byście w niebie zgromadzili dużo dobrego mienia. Lecz by wam się nie przewracało w głowie, śpiewamy wam kolędę: Mędrcy świata, monarchowie” – życzyły panom kobiety. Także mężczyźni odwdzięczyli się podobnymi strofami: „Patrzymy na was, jako na te, co na niebie świecą i na każdą potrzebę rodziny przylecą. Z wami niestraszna nam żadna klęska, dlatego śpiewamy wam: O Gwiazdo Betlejemska”.

Kolędowe życzenia składała młodzież, rodzice, dzieci, a także zespół duszpasterski, złożony z sióstr i kapłanów. Po każdej kolędzie obdarowani nią, dziękowali gromkimi brawami.

Marzena Olędzka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE