Reklama

NIE nowotworom u dzieci - ambulans Fundacji Ronalda McDonalda w Łęcznej

Opublikowano: czw, 18 maj 2017 09:35
Autor:

NIE nowotworom u dzieci - ambulans Fundacji Ronalda McDonalda w Łęcznej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Profilaktyczne badania przesiewowe USG to jeden z najlepszych sposobów na wczesne wykrywanie zmian chorobowych u dzieci. Od 12 lat Fundacja Ronalda McDonalda  realizuje program „NIE nowotworom u dzieci", w ramach którego mobilny ambulans co roku przemierza dziesiątki tysięcy kilometrów odwiedzając miasta w całej Polsce. Na jego pokładzie  wykonywane są bezpłatne  i kompleksowe badania USG dzieci. 14 i 15 maja ambulans przebadał 142 dzieci w Łęcznej, a badanych i ambulans odwiedził Starosta Łęczyński Roman Cholewa 

Program badań ultrasonograficznych dzieci znakomicie wpisuje się w linię programową Fundacji pod nazwą "NIE nowotworom u dzieci". Badaniami objęte są dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Wykonują je lekarze radiolodzy, na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych. W czasie badania lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny. Klinika na kołach może dotrzeć do wielu miejsc, gdzie na co dzień nie ma dostępu do tego typu diagnostyki lub jest on ograniczony. Badania wykonywane na pokładzie ambulansu są bardzo atrakcyjne dla rodziców przede wszystkim ze względu na to, że są adresowane do wszystkich dzieci i obejmują więcej obszarów ciała niż badane podczas jednej wizyty.

Przez 12 lat działania ambulansu badania objęły ponad 50 000 dzieci. Podczas każdej akcji, tam gdzie jest taka potrzeba rodzice otrzymują informację o potrzebie konsultacji specjalistycznej lub przeprowadzenia dodatkowych badań.

W ramach programu „Nie nowotworom u dzieci" Fundacja prowadzi także wykłady dla rodziców pod hasłem „Rodzicu, dostrzeż objawy". Wykłady, podobnie jak badania profilaktyczne, są bezpłatne. To doskonała alternatywa dla rodzin, którym nie udało się dostać na badania. Program realizowany jest we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Dzięki wykładom rodzice dowiadują się, czego nie wolno przeoczyć i na jakie niepokojące sygnały należy zwrócić uwagę. To bardzo ważne, wyleczalność wielu nowotworów u dzieci jest znacznie wyższa przy wczesnej diagnozie.
Prelekcje trwają niewiele ponad pół godziny, a ich uczestnicy po wykładzie otrzymują książeczkę, w której znajdują się wszystkie potrzebne informacje „w pigułce".
Aby zorganizować wykład w swoim mieście wystarczy skontaktować się 
z Fundacją za pośrednictwem strony internetowej lub Fanpage'a Fundacji. Może to zrobić każdy - rodzic, samorząd, przedszkole.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE