Reklama

Reklama

Można składać wnioski na budżet obywatelski w Łęcznej

Opublikowano: śr, 10 cze 2015 08:30
Autor:

Można składać wnioski na budżet obywatelski w Łęcznej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Plac zabaw dla dzieci, nowy chodnik czy przejście dla pieszych – sam zdecyduj, co powstanie na Twoim osiedlu. W przyszłym roku Łęczna zabezpieczy na pomysły mieszkańców ponad 230 tysiące złotych w ramach budżetu obywatelskiego. Wnioski możecie składać do 15 lipca.  

Reklama

- Łęczyński budżet partycypacyjny na rok 2016 jest projektem pilotażowym. Propozycje do budżetu składają mieszkańcy Łęcznej, przez co stają się zaangażowani i współodpowiedzialni za rozwój swojego osiedla. Budżet partycypacyjny buduje zaufanie społeczne mieszkańców do władz samorządowych oraz mieszkańców do mieszkańców – mówi Grzegorz Kuczyński z urzędu miejskiego w Łęcznej.

W ramach budżetu obywatelskiego mogą być proponowane projekty wynikające z zadań własnych,  które służą poprawie warunków życia mieszkańców, są możliwe do pełnego zrealizowania w danym roku budżetowym i realizowane są na nieruchomościach będących własnością gminy Łęczna.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy złożyć do 15 lipca do Biura Rady Miejskiej (pl. Kościuszki 22) lub drogą elektroniczną w formie skanu poprawnie wypełnionego formularza na adres: [email protected]. Formularz znajdziecie w załączniku pod naszym tekstem lub na stronie urzędu miejskiego.  

Propozycję projektu do zrealizowania w ramach budżetu partycypacyjnego może zgłosić minimum pięciu  mieszkańców danego osiedla.

Po weryfikacji wniosków pod kątem formalnym, tj. sprawdzeniu zgodności
z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, zgodności z prawem, możliwości realizacji, terminowości, kosztów generowanych w kolejnych latach oraz gospodarności trafiają one do rad osiedli, które dokonują wyboru projektów do realizacji w 2016 roku.

- Oddajemy w ręce mieszkańców realną szansę na kształtowanie budżetu, jednocześnie znacząco wzmacniając rolę rad osiedli. To co zostanie ustalone w ramach budżetu partycypacyjnego będzie wpisywane do budżetu i realizowane, bez ingerencji radnych – zapewnia Teodor Kosiarski Burmistrz Łęcznej.

Łęczna w 2016 roku zabezpieczy na pomysły mieszkańców ponad 230 tysiące złotych. Każdemu z osiedli miasta została przypisana do dyspozycji określona kwota:

-  Bobrowniki - 60 tys. zł

-  Niepodległości - 60 tys. zł

-  Samsonowicza - 60 tys. zł

-  Stare Miasto - 25 tys. zł

- Słoneczne - 15 tys. zł

- Os. Kol. Trębaczów - 12 tys. zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.