Reklama

Reklama

Młodzi kolędnicy zbierają pieniądze na pomoc dzieciom w Indiach

Opublikowano: sob, 10 sty 2015 14:42
Autor:

Młodzi kolędnicy zbierają pieniądze na pomoc dzieciom w Indiach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj do naszych domów mogą zapukać kolędnicy. Chodzi nie tylko o śpiewanie kolęd, chcą także pomóc rówieśnikom z Dalekiego Wschodu. 

Reklama

Młodzi kolędnicy misyjni mają ze sobą puszkę, do której możemy wrzucać pieniądze na rzecz dzieci w Indiach, gdzie ubóstwo obejmuje aż 35% społeczeństwa. 

Połowa hinduskich uczniów opuszcza szkołę przed rozpoczęciem piątej klasy, bo dzieci muszą tam pomagać w domu, a take pracować zarobkowo. Jeszcze przed 14 rokiem życia zaczynają pracę m. in. w w cegielniach, kamieniołomach, fabrykach i sklepach. 

Według statystyk ponad połowa dzieci w Indiach do 5. roku życia jest niedożywiona, a nieco mniej niż połowa pięciolatków ma dużą niedowagę. Hindusom brakuje też wody pitnej. 85 proc. pochodzi z dużych zanieszczyszconych rzek, np. Gangesu. 

Dużym problemem jest także zjawisko dzieci żyjących na ulicy, które mieszkają na dworcach, w tunelach, na przystankach. Nie chodzą do szkoły. Żeby przeżyć żebrzą, ale próbują także pracować, np. sprzedawać kierowcom drobne artykuły.

Dlatego mieszkańców parafii św. Barbary odwiedza dzisiaj 25 grup kolędniczych, które zbierają pieniądze na pomoc dzieciom w Indiach. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.