Reklama

Małgorzata Ostrowska gwiazdą dożynek

Opublikowano: pon, 10 kwi 2017 16:21
Autor:

Małgorzata Ostrowska gwiazdą dożynek  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 odbędą się 27 sierpnia w Milejowie. Gwiazdą wieczoru będzie Małgorzata Ostrowska.

Małgorzata Ostrowska określana jest „ikoną polskiego rocka lat 80-tych” i od lat należy do najciekawszych postaci polskiego show-businessu.

Od 18 roku życia związana z Poznaniem - tutaj debiutowała w ramach Estrady Poznańskiej i pod Poznaniem mieszka do dziś.

Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu LOMBARD,z którym zagrała ponad 1300 koncertów w Polsce i poza granicami kraju (w USA, RFN, ZSRR, Holandii, Czechosłowacji, Szwecji, dawnej Jugosławii, Iraku, na Węgrzech i we Włoszech), nagrała dziesięć płyt, z których trzy otrzymały status „Złotej Płyty”, a także wylansowała kilkanaście przebojów (takich jak m.in. „Szklana pogoda”, „Droga Pani Telewizji”, „Taniec pingwina na szkle”, „Mister of America”, „Znowu radio”, „Mam dość” czy „Meluzyna”). Koncerty jazzowe na Festiwalu “Jazz Jamboree”, rola Królowej Aby w filmie „Podróże Pana Kleksa”, rola Marii Magdaleny w polskiej wersji rock-opery “Jezus Chrystus Superstar”, a później tytułowa rola w musicalu “Pocałunek Kobiety-Pająka” to kolejne etapy kariery, które uczyniły z niej niezwykle intrygującą, nieszablonową artystkę estradową.

W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt, z których ostatnia zatytułowana „Gramy!” ukazała się jesienią 2012 roku. Kilka utworów z okresu kariery solowej trafiło na listy przebojów, m. in. „Lawa”, „Słowa jak węże do ucha”, „Szpilki” i „Po niebieskim niebie”.

Od 2007 roku Małgorzata Ostrowska posiada swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2013 roku podczas jubileuszowego 50 Festiwalu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”.

Małgorzata Ostrowska cieszy się niesłabnącą popularnością i sympatią fanów, dużo koncertuje, a także często jest zapraszana do różnych programów telewizyjnych. Oprócz koncertów ze swoim zespołem bierze aktualnie udział w kilku okazjonalnych cyklach koncertowych – m.in. „Tribute to Marek Jackowski", "Symphonica" i "U2 Symfonicznie".

Największym atutem Małgorzaty Ostrowskiej są koncerty, podczas których pokazuje swoje ogromne możliwości wokalne i niezwykły temperament.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE