Reklama

Reklama

Które drogi do remontu w 2016 roku?

Opublikowano: ndz, 29 lis 2015 08:25
Autor:

Które drogi do remontu w 2016 roku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest już projekt przyszłorocznego budżetu Łęcznej. Miasto chce przeznaczyć 9,6 mln zł na inwestycje. Połowę tej kwoty pochłoną remonty dróg. Gdzie wkroczą drogowcy?  

Reklama

– Zaplanowano wykonanie dokumentacji technicznej prac budowlanych dla kilku dróg w mieście i terenach wiejskich. Planujemy m.in. przebudowę ulicy Skarbka na osiedlu Samsonowicza, budowę ulicy Nadrzecznej na Starym Mieście, a także wykonanie dokumentacji i wykupu gruntów pod przedłużenie ulicy Wierzbowej, która połączy osiedle Bobrowniki z osiedlem Słonecznym i ułatwi także dojazd do szpitala – mówi Grzegorz Kuczyński z łęczyńskiego ratusza.

Największe inwestycje drogowe będą na wsi. 2,5 mln zł ma pochłonąć remont drogi w Trębaczowie, a 2 mln w Ciechankach Łęczyńskich.

Projekt budżetu przewiduje także przebudowę odcinka ulicy Pasternik od remizy Państwowej Straży Pożarnej w kierunku Jana Pawła II oraz budowę nowej drogi, od ulicy Szkolnej w kierunku Świnki. Pół miliona złotych ma kosztować budowa kanalizacji deszczowej na Pasterniku.

Urzędnicy planują również wykonanie dokumentacji przebudowy ulicy Cegielnianej z budową ścieżki rowerowej w kierunku „Mościsk”. Ponadto nowa ścieżka rowerowa, która biegnie m. in. ulicą Lisa-Błońskiego zostanie połączona ze ścieżką prowadząca przez dolinę Świnki.

Rozbudowany ma być monitoring miejski. – Za 25 tys. złotych chcemy kupić 2-3 nowe kamer obserwujących miasto – dodaje Kuczyński.

W projekcie budżetu znalazły się również projekty obywatelskie, m. in. budowa parku pomiędzy Bobrownikami a osiedlem Niepodległości za 250 tys. zł.

Planowana jest przebudowa kamienicy przy Rynku II, na którą w projekcie budżetu przeznaczono milion złotych. Dzięki temu zwiększy się liczba miejskich lokali socjalnych. W przyszłym roku miasto chce także ustawić kolejny kontener socjalny za 130 tys. zł.

Przygotowana zostanie również dokumentacja potrzebna do ocieplenia Szkoły Podstawowej przy ulicy Szkolnej.

Niedługo nad projektem budżetu pochylą się radni miejscy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.