Reklama

Kopalnia stawia na młodych. Najlepsi dostaną przepustkę do pracy w Bogdance

Opublikowano:
Autor:

Kopalnia stawia na młodych. Najlepsi dostaną przepustkę do pracy w Bogdance  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze kopalni w Bogdance nawiązały współpracę z Zespołem Szkół Górniczych w Łęcznej i Zespołem Szkół w Ostrowie Lubelskim. Najzdolniejsi uczniowie dostaną stypendium, a także „Przepustkę do pracy w Lubelskim Węglu Bogdanka.”

Dzięki porozumieniu uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce z przedmiotów zawodowych będą otrzymywali 1000 zł stypendium za semestr. Umowa obowiązuje do 30 lipca 2020 r. i dotyczy uczniów kształcących się w zawodach bezpośrednio związanych z górnictwem, jak również w zawodzie technik mechanik i technik elektryk.

Szkoła i kopalnia realizować będą także projekt „Przepustka do pracy w Lubelskim Węglu „Bogdanka” S.A. w Bogdance – Potrzebujemy najlepszych”. Dzięki umowie między nimi taką przepsutkę otrzyma sześciu najzdolniejszych absolwentów. Umowa w tej sprawie obowiązuje do 31 grudnia 2020 r.

Najlepsi, którzy zechcą kształcić się dalej, będą mogli skorzystać z programu wspierającego Bogdanki od samego początku studiów na AGH i innych uczelniach, kształcących w zawodach górniczych.

- Jak miałbym dzisiaj 19 lat i wiedzę, którą mam w tym momencie - to na pewno wybrałbym górnictwo. Dlaczego? Dlatego, że bez konkurencji do emerytury mógłbym piastować wysokie stanowisko. Bardzo szybko. Starsi ode mnie odchodziliby na emeryturę, a kolegów konkurentów nie byłoby. Na wydziale górniczym na AGH studiuje dzisiaj kilkanaście osób na roku. Dlatego czasami trzeba iść pod prąd. - Oprócz Bogdanki jest Śląsk, jest KGHM Polska Miedź, jest gdzie pracować – zapewniał prezes Bogdanki, Krzysztof Szlaga. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE