Reklama

Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017. Bawimy się w Milejowie

Opublikowano: czw, 17 sie 2017 11:16
Autor:

Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017. Bawimy się w Milejowie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wśród atrakcji m. in. show rowerowe, potańcówka z "Czarnymi Lwami z Przedmieścia" oraz koncert Małgorzaty Ostrowskiej. W tym roku impreza odbędzie się 27 sierpnia przy GOK w Milejowie. Zobacz pełny program. 

Jak co roku nie może zabraknąć tradycyjnych i obowiązkowych już punktów programu, do których należą: korowód dożynkowy, dziękczynna Msza Święta, dzielenie chlebem, konkurs wieńców, wystawa płodów rolnych i rękodzieła ludowego, prezentacje gmin powiatu łęczyńskiego, degustacje potraw regionalnych.

Niewątpliwą atrakcją dożynek będzie show rowerowe, a także występ znanych z lubelskich potańcówek "Czarnych Lwów z Przedmieścia". Gwiazdą wieczoru będzie Małgorzata Ostrowska, nazywana „ikoną polskiego rocka lat 80”.

Czas uczestnikom imprezy umilać będą również liczne konkursy przygotowane przez organizatorów i sponsorów: konkursy wiedzy rolniczej, konkurs plastyczny dla dzieci i wybory Miss Dożynek. 

W godz. 12.30-17.00 w Zespole Szkół nr 1 w Milejowie odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa "Ratujmy życie". Wśród jej uczestników o godz. 17.30 na dożynkowej scenie zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.
Podczas imprezy będzie też wiele dodatkowych atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie i place zabaw dla dzieci, stoiska gastronomiczne i handlowe, porady rolnicze, wystawa ciągników.

Showrowerowe.pl – to mistrzowie Polski i Europy, ale przede wszystkim grupa przyjaciół, których połączyła wspólna pasja - Trial rowerowy. To ludzie dla których rower nie jest zwykłym pojazdem jednośladowym - lecz jest naszym sposobem na życie. Niezliczone godziny treningów i czas poświęcony doskonaleniu umiejętności owocuje profesjonalnym i światowym poziomem. Doświadczenie zdobyte podczas lat praktyki sprawi, że pokaz w naszym wykonaniu będzie fantastycznym widowiskiem na najwyższym poziomie. Wspaniały kontakt z publicznością w połączeniu z cyrkowymi umiejętnościami wzbudzą zachwyt nawet u najbardziej wymagającej widowni.
Więcej informacji: 
http://www.showrowerowe.pl

Czarne Lwy z Przedmieścia - wykonują muzykę taneczną, brzmieniem i repertuarem przypominającą orkiestry z okresu dwudziestolecia międzywojennego i powojennego, aż po lata 70 dwudziestego wieku. Muzycy używają wyłącznie akustycznych instrumentów, co pozwoliło uzyskać charakterystyczne brzmienie. Zespół występował m.in. na festiwalu „KODY” w Lublinie, reprezentował Lublin na Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Największą popularność zdobył na potańcówkach na Moście Kultury w Lublinie, gdzie zespołowi udało się połączyć przy tej okazji kilka pokoleń.

Wita-Mina-D - zespół pod taką nazwą działa przy GOK w Milejowie od ponad roku. Muzyka jaką wykonuje to mieszanka reggae, popu, rocka. Grają utwory autorskie. W obecny skład wchodzą: Justyna Abramik - wokal, saksofon altowy; Darek Domański - trąbka; Wojtek Sochacki - puzon; Marcin Bolko - wokal; Tomek Baczewski - inst. klawiszowe; Janusz Michalewski- wokal, gitara; Andrzej Barbachowski - perkusja; Robert Biały – gitara basowa.

Małgorzata Ostrowska - popularność zdobyła jako wokalistka zespołu LOMBARD. Nagrała dziesięć płyt, z których trzy otrzymały status “Złotej Płyty”, a także wylansowała kilkanaście przebojów (takich jak m.in. „Szklana pogoda”, „Droga Pani Telewizji”, „Taniec pingwina na szkle”, „Mister of America”, „Znowu radio”, „Mam dość” czy „Meluzyna”). W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt, z których ostatnia zatytułowana „Gramy!” ukazała się jesienią 2012 roku. Kilka utworów z okresu kariery solowej trafiło na listy przebojów, m.in. „Lawa”, „Słowa jak węże do ucha”, „Szpilki” i „Po niebieskim niebie”.
Więcej informacji: 
http://www.ostrowska.pl

 

Zdjęcie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE