Reklama

Będą pieniądze na kolejny etap rewitalizacji parku Podzamcze

Opublikowano: pon, 10 lip 2017 10:36
Autor:

Będą pieniądze na kolejny etap rewitalizacji parku Podzamcze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Będzie można przechadzać się w otoczeniu malowniczych ruin folwarku, gdzie stare belki posłużą jako pergole. Projekt gminy Łęczna znalazł się na pierwszym miejscu w konkursie i otrzyma 1,7 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Chodzi o II etap rewitalizacji parku Podzamcze, w czasie którego zostaną zabezpieczone i udostępnione zwiedzającym ruiny folwarku.  

Całkowita wartość projektu to 2 mln 383 tys. zł, a unijne dofinansowanie wyniesie 1 mln 730 tys. zł. Projekt gminy Łęczna "Ochrona zasobów dziedzictwa kulturowego na terenie zespołu dworsko–parkowego Podzamcze" zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej konkursu Działania 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne – projekty lokalne.

Obecnie w parku Podzamcze trwają prace nad pierwszym etapem inwestycji (również z dofinansowaniem UE). Będzie tam ogród włoski, nowe alejki i ławki.

W ramach drugiego etapu zostaną zabezpieczone i udostępnione zwiedzającym ruiny folwarku. Będzie można przechadzać się w otoczeniu malowniczych ruin, gdzie stare belki stropowe posłużą jako pergole.

Rozpoczęcie prac jest planowane na przyszły rok.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE