Reklama

Basen w Łęcznej doczeka się remontu? Ma nastąpić do końca 2019 roku

Opublikowano: czw, 23 lis 2017 15:48
Autor:

Basen w Łęcznej doczeka się remontu? Ma nastąpić do końca 2019 roku  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Łęczna pozyskała ponad 2 miliony złotych z Unii Europejskiej na kompleksową termomodernizację Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łęcznej. To początek zmian w placówce przy Szkolnej. Do końca 2019 roku generalny remont ma przejść także basen. 

Całkowita wartość projektu to ponad 4 mln zł, natomiast dofinansowanie wynosi 2,3 mln zł. Zadanie dotyczy tzw. głębokiej termomodernizacji, mającej na celu obniżenie poziomu zużycia energii.

- W ramach prac nastąpi wymiana wszystkich okien wraz z dociepleniem budynku i zmianą elewacji. Wewnątrz zostanie przeprowadzona modernizacja instalacji: wentylacyjnej, centralnego ogrzewania, elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Sale dydaktyczne zostaną odnowione i wyposażone w nowoczesne LED-owe oświetlenie – wylicza zastępca burmistrza Łęcznej Leszek Włodarski. Prace ruszą w 2018 roku. 

Dzięki projektowi nastąpi zwiększenie efektywności energetycznej obiektu, zmniejszenie kosztów ogrzewania i zużycia energii elektrycznej. Inwestycja doprowadzi do energetycznego usprawnienia użytkowania budynku szkoły i zmniejszenia kosztów jego użytkowania.

Remontu ma doczekać się także basen przy Szkolnej. - Chodzi o remont niecki i całej technologii związanej z obiegiem i uzdatnianiem wody. Wentylacja, elektryka i ciepła woda będą wytwarzane z instalacji fotowoltaicznych. Będą nowe szatnie i prysznice. Jeżeli teren wokół basenu pozwoli, to chcielibyśmy też rozbudować basen o zjeżdżalnie, dodatkowa nieckę  dla najmłodszych z atrakcjami, tzw. urządzeniami zabaw wodnych. Chcielibyśmy rozbudować basen o teren znajdujący się za basenem w okolicach obiektów sportowych.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej kompletny remont basenu mamy zaplanowany do końca 2019 roku. Do marca składamy wniosek na dofinansowanie obiektów sportowych z ministerstwa, żeby maksymalnie obniżyć koszty basenu. Mamy szansę na 30 proc. dofinansowania, a remont basenu wyceniany jest na 1,5 mln zł. Jeżeli nie uzyskamy środków zewnętrznych, to remont basenu przeprowadzimy z funduszy gminnych. - dodaje zastępca burmistrza.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE