Reprezentacja Łęcznej wysoko w Igrzyskach

Sport Licząca 50 osób reprezentacja powiatu łęczyńskiego rywalizowała w Tomaszowie Lubelskim w XXII Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno-Sportowych LZS. Nasi sportowcy zajęli piąte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Tomaszów Lubelski, gdzie zawody odbyły się 25 lipca, był gospodarzem jubileuszowych XXII Wojewódzkich Igrzysk Rekreacyjno-Sportowych LZS oraz VII Letnich Igrzysk Seniorów. Celem Igrzysk jest popularyzacja sportu, rekreacji i turystyki w środowiskach wiejskich i małych miast, czynny wypoczynek i współzawodnictwo sportowe, aktywizacja samorządów gminnych i powiatowych do działania na rzecz rozwoju sportu oraz popularyzacja różnych form wypoczynku wśród młodzieży i seniorów.

Reprezentacje 35. gmin i 12. powiatów zmierzyły się ze sobą w konkurencjach sportowych i rekreacyjnych. Wśród nich 50-osobowa reprezentacja powiatu łęczyńskiego, złożona ze sportowców z gmin: Łęczna, Milejów, Ludwin i Puchaczów. I to z powodzeniem, zajmując piąte miejsce w klasyfikacji powiatów.

Na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki piłki siatkowej (Ola Dobies, Ola Petz, Patrycja Ciupa, Natalia Suracka) z Milejowa. Drugie miejsce w w rzucie lotką zajęła Sylwia Brzozowiec.  Trzecie miejsce w zmaganiach piłkarskich zajęła drużyna w składzie: Łukasz Sawicki, Łukasz Wywrocki, Dariusz Czuryszkiewicz, Łukasz Sęczyk, Michał Hosaja, Damian Kowalski, Dariusz Borcoń, Michał Mazur. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy startujący w konkurencji czwórbój władz samorządowych: Michał Pelczarski, Zbigniew Kocowski, Paweł Wodzyński. Tuż za podium znalazła się żeńska drużyna w przeciąganiu liny: Jadwiga Kurzak, Lidia Bodzak, Krystyna Staniak, Sylwia Brzozowiec, Roksana Wojtasiewicz.

W klasyfikacji Letnich Igrzysk Seniorów (+50) ekipa z powiatu łęczyńskiego także zajęła piąte miejsce. Nasi sportowcy kilka razy stawali na podium. M.in. trzecią lokatę w piłce nożnej zajęła drużyna w składzie: Zbigniew Kocowski, Kazimierz Brzozowiec, Piotr Superson, Wiesław Bodzak, Mirosław Kowalik, Wojciech Kowalski, Paweł Wodzyński. Z kolei drugie miejsce w wyścigu na hulajnodze zajęli: Kazimierz Brzozowiec, Jadwiga Brzozowiec, Krystyna Staniak, Wiesław Bodzak.

Klasyfikacja końcowa powiatów XXII Wojewódzkich Igrzysk LZS – Tomaszów lubelski 2021: