Piast Gliwice - Górnik Łęczna. Porażka w debiucie nowego trenera

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna

Piast Gliwice - Górnik Łęczna. Porażka w debiucie nowego trenera - Zdjęcie główne

foto Górnik Łęczna

Sport Efekt nowej miotły nie zadziałał, a przynajmniej nie przełożył się na przerwanie serii słabych wyników. Górnik przegrał w sobotę 0:1 na wyjeździe z Piastem.

Był to pierwszy mecz Górnika pod wodzą nowego szkoleniowca - Marcina Prasoła. Zastąpił on Kamila Kieresia, który ze stanowiska zrezygnował kilka dni temu.

W pierwszej połowie działo się sporo. Najpierw groźnie zaatakowali zielono-czarni - z pola karnego główkował Bartosz Rymaniak, ale z jego strzałem poradził sobie bramkarz Piasta. Później więcej do powiedzenia w ofensywie mieli gospodarze. Wykreowali kilka okazji, lecz albo nie trafiali w bramkę Górnika, albo na posterunku był Maciej Gostomski.

Gliwiczanie dopięli swego w 26. minucie. Na listę strzelców wpisał się Kamil Wilczek, były reprezentant Polski. Napastnik trafił z bliska po podaniu od Toma Hateleya.

Już w przerwie trener Praszoł dokonał dwóch zmian. Nie przełożyło się to jednak na wynik. "Górnikom" nie udawało się zaskoczyć defensywy Piasta. Blisko byli w końcówce, jednak uderzenie z odległości kilku metrów autorstwa Alexa Serrano obronił Frantisek Plach.

Piast Gliwice wygrał ostatecznie 1:0 z Górnikiem Łęczna. Dla zielono-czarnych była to 14. porażka w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Śpiączka i spółka pozostają na ostatnim miejscu w tabeli. W następnej kolejce Górnik podejmie u siebie Radomiaka Radom. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 16 kwietnia. Pierwszy gwizdek o godz. 12:30.

Piast Gliwice - Górnik Łęczna 1:0 (1:0)
Bramka: Wilczek 26'.
Piast: Plach – Mosór, J. Czerwiński, Huk – Katranis, Hateley, Chrapek, Konczkowski (90' Reiner) – Kądzior (70' K. Vida), Sappinen (46' Kostadinow, 77' Toril) – Wilczek.
Górnik: Gostomski – Leândro, Rymaniak (46' Midzierski), Gerson, Dziwniel (84' Banaszak) – Gol – Serrano, Goliński (46' Krykun), Wędrychowski (76' Szramowski), Michał Mak (58' Lokilo) – Śpiączka.
Żółte kartki: Hateley - Krykun, Gol.
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
Widzów: 2757.