Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna

Medyk Konin - GKS Górnik Łęczna. Wygrana zielono-czarnych po strzelaninie w Koninie - Zdjęcie główne

GKS wygrał z Medykiem 5:3 i po ośmiu meczach ma na koncie 18 punktów, o sześć mniej od liderującego UKS-u SMS Łódź | foto GKS Górnik Łęczna

Sport Osiem bramek padło w sobotnim meczu w Koninie, gdzie miejscowy KKPK Medyk Polomarket mierzył się z Górnikiem. Zwycięsko z tej batalii wyszły piłkarki z Łęcznej.

To było starcie dwóch drużyn z czołówki Ekstraligi, z którego z trzema punktami wyszły zielono-czarne. Mecz zaczął się jednak dla nich źle, bo już w trzeciej minucie Stephanie Zuniga dała prowadzenie Medykowi Polomarket. Odpowiedź przyjezdnych przyszła jednak bardzo szybko, bo już za pięć minut było 1:1 po golu Marcjanna Zawadzka.

"Górniczki" poszły za ciosem i w 21. minucie wyszły na prowadzenie po strzale Macleans Chinonyerem. Niedługo po tym trafieniu z boiska na noszach z kontuzją została zniesiona Dominika Dereń. Do przerwy było jednak 2:2, ponieważ w 30. minucie wyrównała Natalia Chudzik.

Podobnie jak pierwszą połowę, tak i drugą gospodynie rozpoczęły znakomicie - od gola. Tym razem na listę strzelczyń wpisała się Andronika Michalopoulou. Decydujące ciosy wyprowadziły podopieczne trenera Roberta Makarewicza. W 73. minucie drugiego gola w tym meczu strzeliła Macleans, za chwilę na 4:3 trafiła Katarzyna Jezioro. Kropkę nad "i" w samej końcówce postawiła wprowadzona chwilę wcześniej Zofia Giętkowska.

GKS wygrał z Medykiem 5:3 i po ośmiu meczach ma na koncie 18 punktów, o sześć mniej od liderującego UKS-u SMS Łódź.

KKPK Medyk Polomarket Konin – GKS Górnik Łęczna 3:5 (2:2)
Bramki: Zuniga 3', Chudzik 30', Michalopoulou 48' – Zawadzka 8', Macleans 21', 73', Jezioro 79', Giętkowska 90'.
Medyk: Sapor – Zuniga, Michalopoulou (89' Kolenickova), Maskiewicz, Chudzik, Fabova (76' Jasniak), Miksone, Rocane, Sałata, Seybert, Gawrońska (83' Chudy).
Górnik: Palińska – Górnicka, Zawadzka, Głąb, Skupień (64' Rapacka), Litwiniec (77' Dębińska), Ratajczyk, Kaczor, Dereń (31' Jezioro), Lefeld (89' Giętkowska), Macleans.
Żółte kartki: Michalopoulou 27', Miksone 40' – Dębińska 90'.
Sędziowała: Ewa Augustyn.