Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/Archiwum

Górnik Łęczna przegrał z ŁKS-em Łódź. Bolesna porażka po golach w doliczonym czasie gry - Zdjęcie główne

foto Górnik Łęczna/Archiwum

Sport Zielono-czarnych zabraknie w barażach o PKO Ekstraklasę? Bardzo możliwe, jeśli piłkarze Górnika nadal będą prezentować taką formę. Łęcznianie przegrali w sobotę w Łodzi 1:3, choć jeszcze w 93. minucie było 1:1.

Sobotni mecz w Łodzi był starciem sąsiadów z tabeli Fortuna 1. Ligi i jednocześnie dwóch zespołów rywalizujących o zapewnienie sobie miejsca w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. Zielono-czarni walczyli dodatkowo o przełamanie passy siedmiu kolejnych spotkań bez wygranej.

Po pierwszej połowie nadal było bez bramek, choć oba zespoły miały po co najmniej jednej dobrej okazji do strzelenia gola. Na posterunkach byli jednak bramkarze drużyn przeciwnych.

Wynik w 64. minucie otworzył Michał Trąbka, który po zamieszaniu pod bramką Górnika i dobitce strzału kolegi z zespołu trafił na 1:0 dla ŁKS-u. Zielono-czarni odpowiedzieli błyskawicznie. W 66. minucie wyrównał Serhij Krykun. Ukrainiec wykorzystał podanie od Michała Maka.

Kiedy wydawało się, że ŁKS podzieli się punktami z Górnikiem do akcji wkroczył Pirulo. Hiszpan w doliczonym czasie gry dwukrotnie pokonał Macieja Gostomskiego. Łodzianie ostatecznie wygrali 3:1.

Po 31. meczach "Górnicy" mają 49 punktów i są na szóstym miejscu w tabeli, ostatnim gwarantującym udział w barażach. Do końca rozgrywek zostały trzy mecze. Pierwszy z nich 30 maja (niedziela). Łęcznianie podejmą u siebie Stomil Olsztyn. Pierwszy gwizdek o godz. 17.

ŁKS Łódź - Górnik Łęczna 3:1 (0:0)
Bramki: Trąbka 64', Pirulo 90'+3, 90+6 - Krykun 66'.
ŁKS: Arndt – Dąbrowski, Klimczak, Moros, Nawotka (62' Rygaard), Pirulo, Ricardinho, Rozwandowicz, Sajdak (46' Dominguez), Trąbka (85' Sekulski), Wolski.
Górnik: Gostomski – Baranowski, Leandro, Midzierski, Orłowski, Tymosiak, Stromecki, Struski, Krykun (78' Jagiełło), Mak (87' Śpiączka), Wojciechowski (65' Banaszak).
Żółte kartki: Dąbrowski - Stromecki, Baranowski, Tymosiak.
Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).