Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna

Górnik Łęczna - Legia Warszawa. Mistrz Polski okazał się za mocny dla zielono-czarnych - Zdjęcie główne

foto Górnik Łęczna

Sport Przy niemal pełnych trybunach stadionu w Łęcznej, gospodarze mierzyli się z Legią. Górą byli mistrzowie Polski.

Piątkowe widowisko w Łęcznej z wysokości trybun oglądało ponad 6 tys. kibiców. Do Grodu Dzika przyjechała Legia, która notuje katastrofalny sezon. Fani zielono-czarnych liczyli, że Górnikowi uda się pokonać mistrza Polski.

W pierwszej połowie na boisku nie działo się niemal nic ciekawego. Najgroźniejszą akcję przeprowadzili warszawianie, gdy w 19. minucie na bramkę Macieja Gostomskiego głową uderzał Rafael Lopes.

Na początku drugiej połowy Legia trafiła do siatki zielono-czarnych, ale sędzia Szymon Marciniak nie uznał gola Bartosza Slisza, dopatrując się dotknięcia piłki ręką przez pomocnika gości.

Mistrzowie Polski dopięli swego w 67. minucie. Piłkę po podaniu z prawej strony od Mattiasa Johanssona przed bramką Górnika opanował Maciej Rosołek, po czym trafił do siatki gospodarzy strzałem między nogami bramkarza łęcznian.

W doliczonym czasie gry na bramkę Legii głową strzelał Bartosz Śpiączka. Jego uderzenie nie mogło jednak zaskoczyć Cezarego Miszty. Warto zaznaczyć, że było to dopiero drugie celne uderzenie "Górników" w tym spotkaniu.

Górnik przegrał w piątek na własnym boisku z Legią 0:1. Po 25. meczach łęcznianie mają na koncie 24 punkty i znajdują się w strefie spadkowej. Kolejne spotkanie w najbliższą sobotę, 19 marca. Rywalem zielono-czarnych, którzy zagrają na wyjeździe, będzie Lechia Gdańsk. Początek o godz. 17.30.

Górnik Łęczna – Legia Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka: Rosołek 67'.
Górnik: Gostomski – Goliński (72' Szramowski), Gerson, de Amo, Leandro, Krykun (83' Mak) – Lokilo (83' Wędrychowski), Serrano (83' Rymaniak), Drewniak, Gąska (72' Banaszak) – Śpiączka.
Legia: Miszta – Johansson, Rose, Wieteska, Mladenović – Wszołek (90' Kastrati), Slisz, Çelhaka (46' Rosołek), Josue, Lopes (72' Sokołowski) – Pekhart.
Żółte kartki: Gąska, Drewniak – Johansson, Celhaka.
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów: 6006.