Reklama

Reklama

Górnik będzie grał w Lublinie?

Opublikowano: śr, 1 kwi 2015 05:16
Autor:

Górnik będzie grał w Lublinie?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Do końca tygodnia powinniśmy dowiedzieć się, czy mecze Górnika Łęczna będą odbywały się na Arenie Lublin. Kibice napisali w tej sprawie do zarządu klubu. - Jeśli nie dostaniemy jasnej deklaracji, zawiesimy zorganizowany doping – grożą. Na razie nie otrzymali konkretnej odpowiedzi. Zobacz treść listu i odpowiedzi. 

Reklama

List otwarty Stowarzyszenia Kibiców Górnika Łęczna:

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Kibiców Górnika Łęczna jako reprezentant silnej społeczności najwierniejszych kibiców wyraża swoje zaniepokojenie doniesieniami dotyczącymi rozgrywania przez Naszą drużynę spotkań ligowych T – Mobile Ekstraklasy na stadionie Arena Lublin.

Rozegrane do tej pory sparingi na wyżej wymienionym obiekcie budzą nasze zastrzeżenia. Jakie przesłanki, poza domniemanym oszczędzaniem murawy, stoją za rozgrywaniem spotkań sparingowych na stadionie Arena Lublin? Wydawać się może, że jest to dążenie do stopniowego zaznajamiania zawodników z tym stadionem.

Odnosimy wrażenie, że Zarząd Klubu nie panuje nad sytuacją. Jak bowiem wytłumaczyć fakt, że o sparingach za każdym razem informuje MOSiR Lublin wprowadzając - jak domniemamy bez wiedzy Klubu - płatne bilety wstępu na każde spotkania? Czy Klub osiągał dochód z tytułu rozgrywania tych spotkań, czy jedynym beneficjentem był MOSiR?

W obliczu zaistniałej sytuacji nasuwa się znaczące pytanie - czy trwały, lub trwają jakiekolwiek rozmowy na linii Górnik Łęczna S.A. a MOSiR Lublin (i/lub Miasto Lublin) w sprawie rozegrania meczu (meczów) rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy na Arenie Lublin?

Uważamy, że brak stanowczej i jawnej polityki prowadzonej przez Zarządu Klubu w tym zakresie negatywnie wpływa na postrzeganie Górnika Łęczna nie tylko wśród mieszkańców oraz kibiców z Lublina ale także całego Województwa Lubelskiego.

Jednocześnie przestrzegamy, iż wszelkie działania Zarządu Klubu zmierzające ku grze Naszej drużyny na stadionie w Lublinie uznamy za działanie na szkodę Spółki Górnik Łęczna oraz prowadzące do wywołania, po raz kolejny, wokół Klubu negatywnej atmosfery. Uważamy, że będzie miała ona znaczący wpływ na frekwencję na trybunach, a co za tym idzie zainteresowanie potencjalnych sponsorów.

O tym, że nie warto iść drogą pozbawioną konsultacji i poparcia pewnych kluczowych decyzji bez środowiska kibiców pokazały doświadczenia z sezonów 2011/2012 oraz 2012/2013, w których to Klub występował w rozgrywkach ligowych pod nazwą GKS Bogdanka.

Mając na uwadze powyższe oczekujemy konkretnych informacji w celu rozwiania wszelkich wątpliwości rzekomej gry Górnika Łęczna na Arenie Lublin do dnia 3 kwietnia 2015 r.

Brak jasnej deklaracji będzie traktowany przez nas jako wyraz braku szacunku do środowiska kibiców, co będzie miało odzwierciedlenie w postaci zawieszenia zorganizowanego dopingu na meczach I drużyny Górnika Łęczna w sezonie 2014/2015.

Z poważaniem,

Zarząd Stowarzyszenia Kibiców Górnika Łęczna

 

Odpowiedź klubu

Drodzy Kibice,

Zapoznaliśmy się z listem i bardzo doceniamy troskę o wspólne dobro jakim jest Klub Górnik Łęczna. Chcielibyśmy jednocześnie zapewnić, że przyświecają nam te same wartości. Ustosunkujemy się do poruszonych w liście zagadnień w terminie o który nas proszono.

 

Z poważaniem

Prezes Zarządu Artur Kapelko

Członek Zarządu Joanna Matejak

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.