Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna/Archiwum

GKS Górnik Łęczna - Olimpia Szczecin. Zwycięstwo "Górniczek", ale to nie był spacerek - Zdjęcie główne

Gdy Macleans Chinonyerem (na zdj. z lewej) zdobyła bramkę na 3:0 w 63. minucie, wydawało się, że jest już po wszystkim... | foto GKS Górnik Łęczna/Archiwum

Sport Piłkarki GKS-u dopisały kolejne trzy punkty do swojego dorobku. Faworytki wygrały w sobotę w Łęcznej, ale niżej notowana Olimpia napsuła gospodyniom sporo krwi.

Łęcznianki, będące wiceliderem tabeli piłkarskiej Ekstraligi, były oczywistym faworytem sobotniej konfrontacji. Na ich teren przyjeżdżała przedostatnia w zestawieniu Olimpia Szczecin.

Pierwsza połowa przebiegła zgodnie z planem. Już w 4. minucie było 1:0 dla Górnika, bo na listę strzelczyń wpisała się Oliwia Rapacka. Po koniec pierwszej części prowadzenie podopiecznych trenera Roberta Makarewicza podwyższyła Marcjanna Zawadzka, trafiając z rzutu karnego.

Gdy Macleans Chinonyerem zdobyła bramkę na 3:0 w 63. minucie, wydawało się, że jest już po wszystkim.

Tymczasem pięć minut później pierwszego gola dla Olimpii strzeliła Patrycja Michalczyk, która wykorzystała rzut karny. Z kolei 2 78. minucie Natalia Oleszkiewicz zdobyła bramkę kontaktową.

Po nerwowej końcówce łęcznianki zdołały obronić prowadzenie, wygrały 3:2 i zdobyły ważne trzy punkty. Po 15. meczach na koncie mają 34 oczka i są wiceliderkami Ekstraligi, tracąc trzy punkty do UKS-u SMS Łódź.

Następny mecz ligowy GKS-u 19 kwietnia (wtorek). Rywalkami "Górniczek" będzie Śląsk Wrocław, zielono-czarne zagrają na wyjeździe.

GKS Górnik Łęczna – MKS Olimpia Szczecin 3:2 (2:0)
Bramki: Rapacka 4', Zawadzka 38' (k), Macleans 63' – Michalczyk 68' (k), Oleszkiewicz 78'
Górnik: Palińska – Guściora, Zawadzka, Głąb, Ratajczyk, Litwiniec, Kaczor, Zając (87' Skupień) Kazanowska, Rapacka, Macleans (93' Jezioro).
Olimpia: Radkiewicz – Bielecka (53' Kuśmierczyk), Dzhurenko, Oleszkiewicz, Czartoryska (35' Szcześniak (86' Rybińska)), Lipiejko (92' Szerszeń), Szymaszek, Brodzik, Michalczyk, Garbowska, Radochońska.
Żółte kartki: Ratajczyk, Macleans - Czartoryska.
Sędziowała: Ewelina Fiodorczuk-Sipko.